گرماتاب رستورانی

آشنایی با گرماتاب رستورانی

گرماتاب رستورانی

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب رستورانی کلیک کنید: گرماتاب

گرماتاب رستورانی یکی از سیستم‌های گرمایشی ویژه رستورانهایی است که دارای فضای باز هستند. به احتمال زیاد برای رفتن به رستوران، کافی شاپ و یا صرف غذا در هتل مکانی که دارای فضای باز است را در اولویت قرار می دهید؛ بسیاری از رستوران ها برای جذب مشتری، جذاب کردن دکوراسیون، ایجاد تغییر و تحول در فضا، ایجاد محیطی مناسب برای آرامش مشتریان بخشی از رستوران یا کافه خود را به صورت بالکن و فضای باز طراحی می نمایند؛ این فضا به صورت چشمگیری باعث افزایش جذب مشتری می‌شود. با تمام مزیت‌هایی که بالکن ها و فضاهای باز رستوران ها دارند؛ اما در فصل های سرد سال رستوران داران با مشکل مواجه می شوند زیرا این قسمت از رستوران سرد بوده و مشتریان تمایلی به نشستن در این فضا نخواهند داشت. برای حل این مشکل می توان از گرماتاب رستورانی استفاده نمود.

گرماتاب رستورانی

نحوه گرم کردن گرماتاب رستورانی

گرماتاب رستورانی چند دهه است که به عنوان یکی از سیستم های گرمایشی مطلوب در فضاهایی چون رستوران‌ها، تالارها، سالن های بزرگ و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم های گرمایشی با استفاده از انرژی تابشی فضای مورد نظر را به صورت مطلوب گرم می کند.

اگر در بالکن رستورانی که گرماتاب روشن باشد؛ نشسته باشید احساسی شبیه به نشستن در آفتاب به شما دست می‌دهد.

گرماتاب رستورانی شبیه به خورشید عمل می کند به همین سبب گرمای آن بسیار مطلوب بوده و به همین سبب حس قرار گرفتن در آفتاب به شما القا می شود.

همانطور که می دانید خورشید از گازهای هیدروژن، هلیوم، نیتروژن و غیره تشکیل شده است؛ در نتیجه ی احتراق این گازها در سطح خورشید، انرژی آنها توسط طول موج مادون قرمز به سطح زمین ساطع شده و زمین گرم می شود؛ با استفاده از این ایده گرماتاب هایی مانند گرماتاب تولید شده اند.

گرماتاب با استفاده از انرژی الکتریکی یا گاز طبیعی گرم شده و این گرما از طریق صفحه های سرامیکی و یا لوله های استنلس استیل به صورت طول موج فروسرخ به اشیا و محیط تابانده شده و فضا گرم می شود.

مزیت استفاده از گرماتاب چیست؟

استفاده از گرماتاب مزیت های زیادی در پی دارد؛ به طور کلی از سیستمهای گرمایشی در فضاهای باز استفاده نمی کنند زیرا باعث اتلاف زیاد انرژی و گرما می شود؛ در حالی که استفاده از گرماتاب رستورانی می‌تواند این مشکل را رفع نماید. گرماتاب بدون ایجاد تغییر در دمای هوا و بدون صرف انرژی زیاد محیط را به صورتی دلنشین گرم می کند.

استفاده از گرماتاب بسیار راحت است و بر خلاف سایر سیستم های گرمایشی مانند شوفاژ و سیستم های انتقال گرما از کف، نیاز به موتورخانه ندارند.

هزینه‌های نگهداری و تعمیرات گرماتاب بسیار ناچیز است.

استهلاک و فرسودگی کم از دیگر مزیت های گرماتاب است؛ از آنجا که سیستم های گرمایشی رستوران ها قرار است به مدت طولانی کار کند؛ باید از سیستم هایی استفاده نمود که دارای عمر طولانی و استهلاک کم باشند؛ به همین سبب گرماتاب می تواند بهترین گزینه باشد.

گرماتاب رستورانی

گرماتاب ها با توجه به چه عواملی تقسیم بندی می شوند؟

گرماتاب ها امروزه از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند؛ این تقسیم بندی و تنوع می‌تواند شامل مدل، توان حرارتی، اندازه و نوع انرژی مصرفی باشد.

با توجه به مساحت محیط و میزان گرمای مورد نیاز برای محیط می توانید یکی از انواع آن را خریداری نمایید.

گرماتاب از نظر شکل در انواع سقفی، ایستاده و دیواری موجود است.

گرماتاب تابشی از نظر نوع سوخت و انواع برقی، گازی و پروپان تقسیم‌بندی می‌شود.

نصب و راه‌اندازی گرماتاب تابشی برقی نسبت به انواع دیگر راحت تر است؛ ضمن اینکه هیچ گونه آلاینده ای ایجاد نکرده و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. گرماتاب برقی انرژی مورد نیاز برای گرم کردن را از انرژی الکتریکی دریافت می‌کند.

در نظر داشته باشید در صورتی که قرار است از گرماتاب برقی استفاده کنید؛ باید فضای مورد استفاده مجهز به سیم کشی برق باشد.

اگر محلی که قرار است در آن گرما تاب را نصب کنید؛ مجهز به سیم کشی برق یا گازکشی نباشد؛ می‌توانید از نوع گرماتاب تابشی پروپان استفاده نمایید.

گرماتاب رستورانی از نوع پروپان مجهز به کپسولی است که در آن کپسول گاز پروپان تزریق می شود. این گرماتاب به صورت قابل حمل طراحی شده و در صورت اتمام گاز موجود در کپسول می توان دوباره آن را شارژ نمود.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code