گرماتاب سرامیکی سالن های ورزشی

گرماتاب سرامیکی سالن های ورزشی

گرماتاب های انواع مختلفی دارند و به دو دسته بندی گرماتاب سرامیکی و گرماتاب لوله ای تقسیم بندی می شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با گرماتاب سرامیکی سالن های ورزشی آشنا کنیم و همچنین به بیان کاربرد این محصول بپردازیم ، پس لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات زیادی را در رابطه با این نوع گرماتاب یا Ceiling heater به دست بیاورید.

گرماتاب سرامیکی سالن های ورزشی

کاربرد گرماتاب در سالن های ورزشی

می توان گفت یکی از کاربرد های گرما تاب دارد، استفاده از ان در سالن های ورزشی می باشد. از آن جایی که سالن های ورزشی دارای کاربردی موقت هستند ، اگر بخواهیم از سامانه موتور خانه مرکزی برای گرم کردن سالن استفاده نماییم ،مجبور هستیم در روزهای تعطیل نیز موتور خانه را روشن نگه داریم . زیرا نمی توان پس از روشن کردن موتور خانه به سرعت گرمایش مطلوب ایجاد نمود ولی این در حالی است که با استفاده از گرما تاب می توان در مدت زمان کوتاهی گرمای مطلوب و قابل توجه ای را ایجاد کرد.

زیرا این وسیله به واسطه این که انرژی را به صورت امواج انتقال می دهد ، چند دقیقه پس از روشن شدن ان ، سالن دارای گرمای مطلوبی خواهد شد. همچنین یکی دیگر از مزیت هایی که می توان برای این محصول نام برد ، صرفه جویی در مصرف سوخت می باشد که به دنبال خود کاهش و صرفه جویی در هزینه ها را نیز دارد. گرما تاب ها می توانند به طور تقریبی ۵۰ درصد کاهش مصرف سوخت را در مقایسه با سایر سامانه های هوای گرم ایجاد نماید.

علاوه بر این ، کاهش مصرف سوخت سبب کاهش تلفات حرارتی در ساختمان نیز می شود. همچنین از ان جایی که سالن های ورزشی مکانی برای تجمع افراد زیاد می باشد و علاوه بر این به دلیل فعالیت زیاد ورزشکاران و حظور تماشاگران، نیازمند تهویه هوا زیاد است، این وسیله می توان این امکان را برای تهویه هوای سالن های ورزشی فراهم اورد. همان‌ گونه که گفته شد پایین بودن دمای هوا در گرما تاب ها در مقایسه با دیگر سامانه های هوای گرم سبب کاهش تلفات ناشی از تعویض هوا در سالن های ورزشی می شود.

ایجاد احساس مطلوب در دمای پایین توسط گرماتاب

تامین آسایش گرمایی در هوایی که دمای آن پایین  می باشد علاوه بر این که می تواند سبب صرفه جویی در مصرف سوخت شود و هزینه ها را کاهش بدهد  می تواند سبب ایجاد احساس مطلوب تری در ورزشکاران نیز بشود.

به یک نمونه مثال در خصوص این مطلب توجه نمایید:

۱.در سالن های ژیمناستیک در سامانه های هوای گرم ورزشکاران در دمای هوای ۱۸ درجه سانتیگراد احساس آسایش گرمایی می کنند، و این در حالی می باشد که گرما تاب چنین احساسی را در دمای ۱۴ درجه سانتیگراد برای ورزشکاران ایجاد می کند.

طبیعی است که ورزشکاران با نشاط بیشتری به ورزش می پردازند و اکسیژن بیشتری را دریافت می کنند.

همچنین شما با استفاده این محصول دیگر نیاز به جا به جایی هوا ندارید و می توانید از پراکندگی گرد و غبار و آلودگی در سالن جلوگیری کنید و نتیجه سلامت محیط ورزشی را تامین نمایید.

علاوه بر تمام نکات گفته شده ، با وجود گرما تاب در سالن ورزشی دیگر نگران گرمی کف و وسایل ورزشی نباشید.

زیرا این وسیله علاوه بر این که می تواند هوای محیط را گرم نماید، می تواند کف سالن و تمام وسایل و ابزار الات تحت چتر حرارتی خود را گرم کند ، که این امر در ورزش هایی مانند ، کشتی که سطح بدن ورزشکار با سطح کف سالن تماس دارد مفید می باشد و همچنین ورزش هایی مانند:

 ژیمناستیک، دوچرخه سواری، وزنه برداری، ورزش های باستانی، بدن سازی و … که در ان ورزشکار با ابزار و وسایل مختلف در ارتباط می باشد گرم بودن تجهیزات بسیار مهم است. گرم بودن کف سالن و تجهیزات می تواند بر روی عملکرد ورزشکار تاثیر مثبت بگذارد و سبب بشود که ورزشکار عملکرد مطلوبی در ورزش از خود نشان بدهد.

گرماتاب سرامیکی سالن های ورزشی

مزایا گرما تاب در سالن های ورزشی:

 از مزایای گرما تاب در سالن های ورزشی می توان به صورت خلاصه این گونه بیان نماییم .

  • ۵۰ درصد کاهش در مصرف برق
  • کاهش ۹۰ درصدی در مصرف برق
  • امکان خاموش کردن سیستم در زمان های سالن ورزشی تعطیل می باشد
  • کاهش قابل ملاحظه هزینه تعمیرات و نگهداری سیستم گرماش
  • تامین گرمایش مطلوب بدون ایجاد گردش هوا و ذرات معلق
  • گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن گرما تاب در سالن ورزشی
  • امکان نصب با حفاظ در سالن با گردش توپ