گرماتاب سرامیکی

گرماتاب سرامیکی چیست و چه انواعی دارد؟

سیستم های گرمایشی تابشی تحت عنو۱ن گرماتاب همگام با استانداردهای روز دنیا و با پیشرفت تکنولوژی در ایران تولید و عرضه می شوند  گرماتاب در واقع نوعی سیستم گرمایشی می باشد که برای گرم کردن سالن ها و فضاهای صنعتی استفاده می شوند. از این رو کاربردهای مختلفی دارند. گرماتاب سرامیکی یکی از انواع گرما تاب های متداول می باشد که برای گرم کردن یکنواخت سالن های صنعتی استفاده می شود. این نوع گرماتاب معمولا به صورت گازی می باشد که قادر است و هر دو نوع گاز شهری و گاز کپسولی وصل شود و همان کارایی سابق را داشته باشد.

این نوع از گرماتاب ها ظاهری جذاب و زیبا دارد که با توجه به ابعاد کوچکی که دارد مورد توجه همگان قرار می‌گیرد. این نوع گرماتاب سرب ابعاد کوچکی که دارد مناسب مکان های کوچک می باشد که حتی در فضاهای باز و بسته نیز میتوان به راحتی و بدون هیچ نگرانی از این نوع گرما تاب استفاده کرد. بنابراین از این نوع گرماتاب معمولاً در بالکن ها و آلاچیق آویز و طلا و رستورانهای مشهور و حتی سالنهای ورزشی و پرورشی نیز استفاده می شود. این گرماتاب ها به سبب ویژگی ها و ظاهری که دارند معمولاً در مرغداری ها و تعمیرگاه ها و آرایشگاه ها نیز کاربرد مناسبی دارد.

گرماتاب سرامیکی

گرماتاب  برای فضاهای باز

این نوع گرماتاب در فضاهای باز به گونه ای طراحی شده اند به تحت تاثیر هوای اطراف قرار نگیرند. و در بهترین شرایط هوا را به طور پایدار و مداوم گرم نگه دارند. چرا که این نوع گرماتاب ها معمولا از شعله و مشعل ساخته شدند، در واقع مشعل برای تولید شعله هوا و سوخت را با هم مخلوط کرده و شعله ای که نیز تشکیل می شود مقاومت بالایی در برابر وزش باد در محیط‌های باز دارد.

گرماتاب سرامیکی سالن های ورزشی

گرماتاب های سرامیکی معمولاً جنس بدنه قوی و محکمی دارند و در برابر ضربات و فشارهای مکانیکی مقاوم باشد. اینو گرما تاب ها در سالن های ورزشی به گونه ای  عمل می کنند که هوا را در اقصا نقاط سالن ورزشی به صورت یکنواخت گرم نگه می دارند تا هم بازیکنان ورزشکاران و حتی تماشاگران به یک میزان گرم شوند.

گرماتاب برای گاوداری

گاوداری ها نیز از محل هایی می باشند که معمولاً از گرماتاب برای سیستم گرمایشی آن ها استفاده می شود. گاوداری ها محلی می باشند و فوق العاده بزرگ می باشند و دارای جایگاه های مختلف برای کارهای گوناگون مربوط به گاو و گاوداری میباشند پس لزوم گرمایش آن فوق العاده مهم می باشد. گرماتاب سرامیکی به سبب ویژگی ها و ساختاری که دارد از گزینه های مناسب برای سیستم گرمایشی در گاوداری ها می باشد که خیلی از گاوداری های مدرن و پیشرفته از این نوع گرماتاب ها برای سیستم گرمایشی خود استفاده می کنند. چرا که گرماتاب سرامیکی مطابق با معیارها و تکنولوژی های روز دنیا طراحی و ساخته شده است.

گرماتاب سرامیکی گلخانه ای

گلخانه ها محل پرورش و تولید گل ها و میوه های بسیاری هستند از این رو باید سیستم گرمایش اتاق به طور دقیق تنظیم شود تا به پرورش و تولید گیاهان و میوه ها در آن آسیبی وارد نشود. از این رو بسیاری از صاحبان گلخانه ها از گرما و تابستان سرامیکی برای گرمایش گلخانه خود استفاده می کنند. چرا که گرماتاب سرامیکی دارای ویژگی ها و قابلیت هایی می باشد که دما را در ساعات مختلف کنترل می کند تا از سرد شدن یا گرم شدن بیش از حد گلخانه که می تواند منجر به خسارت به گلخانه شود جلوگیری کند. پس استفاده از این رو گرماتاب در گلخانه ها معمولاً متداول می باشد.

گرماتاب سرامیکی سالن های صنعتی

در سالن های بزرگ که معمولا از که معمولاً از اپراتور و نیروهای رباتیک برای انجام کارها استفاده می کند و در قسمت کوچکی از کارگران در حال گردش می باشد، گرماتاب سرامیکی انتخاب سیستم گرمایشی آنان می باشد. سالن های صنعتی بزرگ می باشد این رو گرماتاب سرامیکی به سبب عدم نیاز به موتور خانه مرکزی، باعث کاهش در هزینه های مصرفی سالن های صنعتی می شود.

تفاوت گرماتاب های سرامیکی با گرماتاب لوله ای در چیست؟!

این نوع از گرماتاب ها با گرماتاب  لوله ای، تفاوت هایی دارد. از این رو ما در ین مقاله قصد داریم به این موارد اشاره کنیم پس با ما همراه باشید.

  • گرماتاب سرامیکی معمولا مصرف انرژی کمتری نسبت به گرماتاب لوله ای دارد.
  • تابش گرمای گرماتاب سرامیکی به طور یکنواخت و همزمان برای تمام نقاط است.
  • گرماتاب های سرامیکی قابلیت نصب در نقاط با ارتفاع کم و ارتفاع بلند را دارا می باشد.
  • این گرماتاب معمولا اتلاف انرژی کمتری نسبت به گرماتاب لوله ای دارد.
  • گرماتاب سرامیکی معمولا بازدهی انرژی بالاتری نسبت گرماتاب لوله ای دارد.
  • گرما تاب سرامیکی معمولا دامنه کاربرد گسترده تری نسبت به گرما تاب لوله ای دارد.
  • گرما تاب لوله ای معمولا برای گرمایش مکان های با ارتفاع بلند، فوق العاده مناسب می باشد.
  • گرما تاب های لوله ای معمولا برای انباری ها، مرغداری ها و سالن های ورزشی مناسب می باشد.
  • طراحی گرماتاب های سرامیکی معمولا پایدار تر از طراحی گرماتاب های سرامیکی می باشد.