گرماتاب گاوداری سرامیکی

از جمله راه حل هایی که دامداران و همچنین گاو داران برای گرم کردن محیط های دامی خودشان تدارک دیده اند استفاده از به روزترین تجهیزات روز دنیا می باشد که یکی از این وسایلگرماتاب گاوداری سرامیکی می باشد که همان طور از اسمش پیداست برای گاو داری ها یک انتخاب بسیار مناسب و به صرفه است. با وجود یک گرماتاب در گاو داری تان می توانید در کمترین زمان شاهد بالاترین درجه دما در محیط باشید. به طور کلی گرماتاب ها انواع مختلفی دارند که از آن ها می توان به گرماتاب لوله ای و گرماتاب سرامیکی اشاره کرد که ویژگی های خاص خودشان را دارند. در این مطلب قصد داریم به نمونه ای از سرامیکی آن بپردازیم.

گرماتاب گاوداری سرامیکی

ساز و کار یک گرماتاب گاوداری

یک گرماتاب به سرعت بالا باعث پخش گرما در گاو داری می شود و گرما را به صورت کاملا یکنواخت در محیط پخش می کند طوری که بعد از گرم شدن زمین شاهد گرم تر شدن پا و بدن گاوها نیز هستیم پس بدون دردسر می توانید یک دامداری کاملا استاندارد را داشته باشید.

 تا حالا به دلایل استفاده از یک گرماتاب گاو داری فکر کرده اید؟ اصلا چرا باید از گرماتاب استفاده کرد؟

معمولا با آمدن فصل زمستان و سردتر شدن هوا برای اینکه بتوانید گرمای اتلاف شده در بدن گاوها را جبران کنید و همچنین به دلیل سرد شدن هوا و افت دمای بدن گاوها غذایی که یک گاو مصرف می کند دیگر تبدیل به وزن نشده و این ظریب کاهش می یابد و با این روند یک گاو به غذای بیشتری احتیاج پیدا می کند بنابراین شما با خرید یک گرماتاب می توانید هم افت دمای بدن گاو را جبران کنید و هم از هدر رفتن غذا برای مصرف گاو جلوگیری کنید و از گازهای طبیعی که ارزان تر می باشند استفاده کنید.

عملکرد یک گرماتاب گاوداری

از جمله عملکرد یک گرماتاب گاو داری می توان گفت که این دستگاه ها انرژی گرمایی را منعکس می کنند و با این وجود دیگر شاهد جریان هوا و بادهای مزاحم نخواهید بود با وجود چنین ویژگی در گرماتاب ها می توانید با یک تیر دو نشان بزنید یعنی هم محیط گاوداری را گرم نگه دارید و هم از ایجاد بیماری های تنفسی در دام ها جلوگیری کنید و به این ترتیب سلامتی بدنی گاو های تان را نیز تضمین کرده اید.

مزایای استفاده از یک گرماتاب گاوداری سرامیکی

از مزایای استفاده از گرماتاب گاو داری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ایجاد گرما در قسمت های کف دام داری و بستر حیوانات
  • عدم تولید گازهای سمی و ایجاد یک محیط سالم
  • جلوگیری از ایجاد باد و در نتیجه حذف گرد و خاک های ناشی از باد که قطعا همه این ها باعث کاهش آلودگی و سپس بیماری می شود.
  • قابلیت به وجود آوردن گرما تا دمایی برابر با ۳۲ درجه سانتی گراد

گرماتاب گاوداری سرامیکی

هوای مورد نیاز برای احتراق در گرماتاب گاوداری

هوای مورد نیاز برای یک گرماتاب گاو داری در حدود ۱۱ الی ۱۳ برابر حجم یک گاز می باشد که تامین کردن این هوا با استفاده دو روش صورت می گیرد.

اگر در محیط تهویه و اکسیژن کافی وجود داشته باشد قطعاً هوا نیز از اکسیژن محیط تامین می شود.

اما اگر محیط فاقد تهویه باشد یک لوله مستقل را به دستگاه وصل کرده تا هوای مورد نیاز برای گرم شدن محیط فراهم شود.