گرمایش و سرمایش رستوران ها

چالش های گرمایش و سرمایش رستوران ها و کافی شاپ ها

گرمایش و سرمایش رستوران ها

از چالش های اساسی که امروزه برای تهویه، گرمایش و سرمایش رستوران ها و امکان مشابه آن ها وجود دارد می توان به مواردی همچون:

۱.نیاز به تامین و گردش هوا آن هم به میزان کافی

۲. تغییر دائمی افرادی که در محل حاظر می باشند.

۳. دفع گرمایی که در آشپزخانه و یا محل سرو غذا ایجاد می شود.

۴. باز و بسته شدن درب ها در تمام طول روز

۵‌. ایجاد محیطی ارام و سرشار از آرامش ان هم با استفاده از دستگاه های کم سر و صدا

اشاره نمود که این ها نمونه ای از چالش هایی می باشد که رستوران ها با آن روبه هستند، رستوران ها و کافی شاپ ها برای رسیدن به هدف های بالا و انجام دادن خوب چالش های بالا لازم‌ است که سیستم های گرمایشی و سرمایشی  مناسبی برای فضای مورد نظر انتخاب کنند.

گرمایش و سرمایش رستوران ها

حال در نظر بگیرد اگر در انتخاب سیستم ها لازم دچار مشکل شوید و یا یکی از این سیستم ها خراب شود چه وضعی ایجاد خواهد شد؟

در واقع می توان گفت که اگر سیستم های مناسبی انتخاب نکنید شما با یک آشپزخانه گرم بدون تهویه هوا، سالن های غذا خوری که بخشی از ان سرد و بخشی گرم است روبه رو خواهید شد.

همچنین بوهای نامطبوع از سالن سرو غذا و یا آشپزخانه به سالن راه پیدا می کند و یا حتی صدا کارگران و یا دستگاه سبب ایجاد یک فضای آزاردهنده برای مشتریان خواهد شد.

از این رو انتخاب دستگاه های مناسب می تواند به شما برای داشتن یک رستوران عالی و ایده عال کمک‌ شایانی بکند.

سیستم های چیلر، بویلر و فن کویل، گرماتاب ها و همچنین دستگاه هایVFR که به دو گروه دستگاه هایGHP ( گازی) و دستگاه های EhP (برقی) دسته بندی می شود. که این ها مناسب ترین سیستم هایی هستند که پاسخگوی تمامی نیازهای ذکر شده برای یک رستوران، کافی شاپ و یا ساختمان های مشابه هستند.

مقایسه انواع سیستم های گرمایشی رستوران ها

در ادامه قصد داریم به معرفی انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه هوا بپردازیم و ان ها را با یک دیگر از طریق بیان ویژگی ها مقایسه کنیم.

گرمایش و سرمایش رستوران ها

مه پاش رستوران و مه پاش کافي شاپ

۱.استفاده از سیستم چیلر و بویلر

استفاده از سیستم چیلر، بویلر و هوا ساز برای تنظیم رطوبت، گرما و سرما سالن های غذاخوری می باشد.

دستگاه چیلر را می توان به عنوان دستگاه سرمایشی و دستگاه بویلر را به عنوان دستگاه گرمایشی و همچنین هواساز نیز به عنوان دستگاه توزیع کننده هوای سرد و گرم فیلتر شده با رطوبت تنظیم شده بیان نمود که می تواند تمامی نیازهای تهویه یک رستوران را تامین کند.

سیستم های نام برده شده امروزه یکی از محبوب ترین سیستم های تهویه جهت سرمایش و گرمایش اماکن خاص از جمله سرمایش رستوران ها و کافی شاپ ها می باشند.

البته گرمایش رستوران ها و کافی شاپ ها نیز یک مقوله بسیار مهم می باشد که باید به ان توجه شود، برای تولید گرما در رستوران ها می توان از دستگاه هایی مانند گرماتاب ها نیز بهره گرفت.

توجه داشته باشید که شما در رستوران های کوچک و متوسط به دلیل کمبود فضا و متراژ می توانید به جای استفاده از چیلر ها از مینی چیلر ها برای تولید سرما و از پکیج به جای بویلر ها استفاده کنید.

طرز کار این نوع سیستم ها بر مبنای سرد و گرم کردن آب و پمپاژ آن به فن کویل های مستقر در نقاط مختلف درون ساختمان استوار است. که چیلر ها با انرژی الکتریسیته و بویلر و پکیج ها با سوخت گاز شهری کار می کنند.

علاوه بر این هوا ساز با تامین و ارسال هوای تازه به قسمت های مختلف می تواند علاوه بر تامین هوای تازه و کافی، منجر به ایجاد فشار مثبت هوا از سمت سالن غذاخوری به سمت آشپزخانه شده تا از این طریق از انتشار بو و دود جلوگیری به عمل بیاورد.

مزایای استفاده از این نوع سیستم ها عبارت اند از:

۱.دارای قیمتی مناسب تر نسبت به سیستم های دیگری همچون  VRF

۲. دارای قابلیت روشن و خاموش کردن و همچنین تنظیم دمای هر فن کویل به صورت مستقل

۳.بهرهمندی از سیستمی بسیار کم صدا به علت بی صدا بودن فن کویل ها و همچین نصب چیلر در بیرون از ساختمان

۲. دستگاه VRF

این سیستم نیز همانند بسیاری از دستگاه های گرمایشی دیگر مانند مینی چیلرها و چیلر ها از گاز فریون برای تولید سرما و گرما  در رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده می کند و تفاوت این سیستم با سیستم های قبل در این است که در VRF  ها تعدادی فن کویل که به یک دستگاه خارج از ساختمان متصل شده است وجود دارد و می تواند دمای هوای خروجی از هر فن کویل را با کنترل مجزا تنظیم نمود.

همچنین از طریق این دستگاه می توان با نصب سنسورهایی در بخش های مختلف در صورت عدم حظور افراد گرما و سرما ارسالی را کاهش داد و در مصرف انرژی صرفه جویی نمود.

با این حال استفاده از VRFها با چالش هایی نیز همراه می باشند که یکی از مهمترین این چالش ها قیمت بالای آن ها نسبت به دستگاه های سرمایشی و گرمایشی دیگر است.

گرمایش و سرمایش رستوران ها

۳. استفاده از دستگاه GHP

سیستم تهویه متبوع گاز سوز GHPبه همراه یک هواساز و تعدادی فن کویل می تواند تمامی هوای کافی، سرمایش، گرمایش و تنظیم رطوبت قسمت های مختلف را به طور هوشمند و مجزا از هم تامین کند.

منبع انرژی این سیستم هم برای سرمایش و هم برای گرمایش گتز شهری لوله کشی شده است. که ان را به یک دستگاه کم هزینه از نظر مصرف انرژی تبدیل می کند.

۴. استفاده از سیستم گرماتاب

یکی دیگر از وسایلی که می تواند در ایجاد گرما برای سالن های غذا خوری و رستوران ها به صاحب ان ها کمک فراوانی بکند گرماتاب ها می باشد.

سامانه گرماتاب از طریق امواج مادون قرمز الکترومغناطیسی نامرئی محیط را گرم می کند. گرمایش تابشی هوا را گرم نمی کند بلکه اشیاء که در مسیر این اشعه مادون قرمز قرار دارند انرژی را جذب و در محیط ساطع می کند و این روش به طور شگفت انگیزی برای انتقال حرارت موقت مناسب می باشد.

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب کلیک کنید: گرماتاب

مزایای استفاده از سامانه گرمایش گرماتاب

۱.بی سر و صدا بودن

۲.عدم ایجاد الودگی

۳. عدم نیاز به کانال برای تمیز نگه داشتن

۴. صرفه اقتصادی

۵. استفاده سهل و اسان از ان ها

امید است که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما همراهان قرار بدهیم.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code