گرماتاب مخصوص تالارهای عروسی و پذیرایی

بهترین روش‌گرم کردن سالن عروسی

بهترین روش‌گرم کردن سالن عروسی

مقدمه

بهترین روش‌گرم کردن سالن عروسی گرماتاب نوعی سیستم گرمایشی صنعتی است که در مراکز و صنایع مختلف بالاخص در تالارهای عروسی استفاده می گردد. این سیستم به منظور ایجاد گرما در فضاها و سالن های بسیار بزرگ کاربرد دارد، سعی کنید به منظور آشنایی بیشتر با گرماتاب مخصوص تالارهای عروسی و پذیرایی، ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

نکات قابل توجه در بررسی بهترین روش‌گرم کردن سالن عروسی

گرماتاب مخصوص تالارهای عروسی و پذیرایی نوعی فرایند گرمایشی و انرژی زا است که در فرآیندهای مختلف صنعتی و خانگی تولید می شود، که به محیط زیست آسیب چندانی وارد نمی کند. مبدل‌های حرارتی با طرح‌های مختلف برای بازیابی این گرمای استفاده می‌شوند تا بازیابی مجدد آن در همان فرآیند را تضمین کنند یا آن را برای استفاده در سایر برنامه‌های مجاور صادر کنند. فن آوری هایی که می توان برای بازیافت گرمای اتلاف در نظر گرفت عبارتند از: بازیابی کننده ها، احیاء کننده های کوره و چرخشی، مشعل های احیا کننده و بازیابی کننده، پیش گرمکن های هوای غیرفعال، مبدل های حرارتی صفحه ای و اکونومایزرها و همچنین واحدهایی مانند دیگ های حرارتی زباله و اکونومایزرهای عمیق.

علاوه بر این، استفاده از فناوری های نوظهور جدید برای تبدیل مستقیم حرارت به توان مانند تولید برق ترموالکتریک، پیزوالکتریک، ترمیونیک و ترموس فوتوولتائیک مورد توجه است. از سوی دیگر، در گرماتاب مخصوص تالارهای عروسی تکنیک هایی مانند بازیابی تراکم تماس مستقیم، بازیابی تراکم تماس غیرمستقیم، تراکم غشای انتقال و استفاده از واحدهایی مانند تولید همزمان یا ترکیبی حرارت و برق، ژنراتورهای بخار بازیابی حرارت، سیستم های لوله حرارتی، چرخه های رانکین آلی، از جمله چرخه‌های رانکین آلی فوق بحرانی و چرخه کالینا، که گرمای تلف شده را با محتوای انرژی بالقوه بازیابی و مبادله می‌کنند، قابل مطالعه هستند. این سیستم‌ها را می‌توان با استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مانند TRNSYS، Aspen یا هر نرم‌افزار دیگری که از طریق آن می‌توان برای بهینه‌سازی انرژی یک فرآیند تحلیل کرد، مدل‌سازی کرد.

در گرماتاب مخصوص تالارهای عروسی و پذیرایی نشان داده شده است که بهبود طراحی سیستم های انرژی نیز حائز اهمیت است، زیرا منجر به کاهش مصرف انرژی برای همان خروجی می شود. که با این وجود می تواند منجر به کاهش سطح انتشار شود. بنابراین، کشف این نکته جالب است که چگونه استفاده و استقرار فن‌آوری‌های نوآورانه بازیابی گرمای زباله در فرآیندهای صنعتی می‌تواند منجر به کاهش انتشارات مضر، کاهش مصرف سوخت و در نتیجه بهبود راندمان تولید شود.

نتیجه گیری:

در گرماتاب مخصوص تالارهای عروسی و پذیرایی مبدل های حرارتی پیشرفته برای برنامه های بازیابی حرارت در زمینه انرژی گرمایی و بازیافت انرژی باز است. سیستم‌های بازیابی گرمای زباله و سیستم‌های تبادل حرارتی شامل موارد زیر است:

انتقال حرارت تک فاز و چند فاز؛

سیستم های بازیابی گرمای زباله؛

سیستم های تبدیل انرژی؛

مدل سازی و بهینه سازی جریان انرژی؛

پیشرفت در طراحی مبدل های حرارتی؛

پیشرفت در سوخت های سازگار با محیط زیست؛

انرژی حاصل از زباله

سیستم های تهویه می توانند به کاهش مناطقی که گرما در آنها ایجاد می شود کمک کند، اما همیشه مقداری گرمای اتلاف شده تولید می شود، به خصوص در مناطقی با فضای بیشتر.

گرماتاب مخصوص سوله های ضایعاتی

بهترین روش گرم‌کردن ضایعاتی

بهترین روش گرم‌کردن ضایعاتی در داخل گرماتاب مخصوص سوله های ضایعاتی دو مکان احتمالی وجود دارد که در آن بازیابی گرما در نظر گرفته شده است: ایستگاه ها و شفت های هوا. بازیابی گرما به طور مستقیم از تونل ها به دلیل دسترسی به نصب و نگهداری تجهیزات و احتمال ایجاد اختلال در خدمات، دشوار است.

این احتمالاً فقط می تواند در هنگام ساخت تونل های جدید یا بازسازی کامل تونل های قدیمی در نظر گرفته شود. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با این فرایند، لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

ذکر موارد حائز اهمیت در بررسی گرماتاب مخصوص سوله های ضایعاتی

در گرماتاب مخصوص سوله های ضایعاتی بازیابی حرارت امری مهم است، زیرا مقدار زیادی گرما تولید و منتشر می شود. گرما را می‌توان با استفاده از دستگاه‌های مبادله‌ای مانند واحد انتقال هوا، که برای خنک‌سازی ایجاد کرده است، یا پانل‌های انتقال حرارت روی دیوارها حذف کرد. هر دو با استفاده از آب برای انتقال گرما به جایی که مفید است کار می کنند.

برای مثال در سیستم های صنعتی، آب سرد از هوای گرم عبور می کند و گرما را از ایستگاه دور می کند و به زمین می برد. در عوض، آب گرم شده را می توان قبل از برگشت به جای دیگری برای گرم کردن پمپ کرد.

بهترین روش‌گرم کردن سالن عروسی

  • گذاشتن لوله ها

گرماتاب مخصوص سوله های ضایعاتی نوعی سیستم گرمایشی است که در موارد متعدد و در سیستم های مختلف بسیار کاربرد دارد.

مطمئناً هر گونه استقرار گسترده چنین سیستم هایی پرهزینه خواهد بود و نیاز به حمایت سیاسی قابل توجهی دارد.

مثال عملگرایانه تری وجود دارد که در آن مبدل های حرارتی در گذرگاه های ایستگاه برای انتقال گرما به سیستم گرمایش منطقه ای در یک ساختمان مسکونی که در مجاورت آن نیازی به ساخت و ساز قابل توجهی نداشت، نصب شده است.

مترو مانند همه راه‌آهن‌های زیرزمینی، دارای شفت‌های تهویه برای تامین هوای تازه و خنک کردن یا حذف هوای کهنه و گرم است. شفت هایی که هوا را استخراج می کنند پتانسیل بازیابی گرما را دارند.

یکی از راه‌ها این است که هوا را مستقیماً به کاربر بالقوه برسانیم، که به این معنی است که گیرنده باید به شفت نزدیک باشد و با توجه به اندازه شفت، ساختمان آنها با در نظر گرفتن این موضوع طراحی شده است.

در گرماتاب مخصوص سوله های ضایعاتی یک جایگزین، نصب یک مبدل حرارتی در میل هوا برای حذف گرما از هوا، به عنوان مثال از طریق آب است، که سپس می تواند به کاربر منتقل شود. گزینه دوم انعطاف‌پذیرتر است و امکان کنترل بیشتر را فراهم می‌کند و مشابه سیستمی است که برای تامین گرما از زیرزمین به شبکه حرارت و برق استفاده می‌شود.

نتیجه گیری:

در گرماتاب مخصوص سوله های ضایعاتی استفاده از بازیابی حرارت شفت تهویه به نفع بسیاری از سیستم های صنعتی نخواهد بود، زیرا فقط از گرمایی استفاده می کند که قبلاً در مسیر خروج از سیستم بوده است.

این نشان می دهد که این مصرف کننده انرژی است که بیشتر هزینه های استفاده از گرما از لوله را بر عهده می گیرد. تنوع در طراحی و پیکربندی شبکه زیرزمینی که بیش از یک قرن ساخته شده است به این معنی است که هر گونه اتخاذ بازیابی گرما باید مورد به مورد قضاوت شود.

نزدیکی یک ایستگاه یا شفت به کاربران بالقوه، هزینه‌های انرژی کاربران، تقاضای گرمایش آنها در تعیین محل انجام پروژه و قابل دوام بودن آن مهم است.

 

سیستم گرمایشی مکان های عمومی

سیستم گرمایشی مکان های عمومی چیست؟

سیستم گرمایشی مکان های عمومی

به طور کلی سیستم های گرمایشی مکان های عمومی به دو دسته صنعتی و غیرصنعتی تقسیم می شوند .

۱. سیستم گرمایشی اماکن غیر صنعتی :   این سیستم ها در مکانهای مسکونی ، اداری ، فروشگاهی ، مکان های عمومی دیگر  مانند رستوران ، تئاتر ، بیمارستان   مدرسه ، مسجد کاربرد دارند .

۲. سیستم گرمایشی اماکن صنعتی : این سیستم ها شامل  اماکن صنعتی مانند  کارخانجات نساجی ، کاغذ سازی ، تولید شیرینی‌ها ، واحدهای صنعتی ، چاپ و عکاسی است .

سیستم های گرمایشی که می‌توانند در اماکن عمومی صنعتی و غیرصنعتی استفاده شود ، کاربر با توجه به ارتفاع سقف این مکان‌ها و متراژ آنها وسایل گرمایشی را انتخاب کرده و در فصول زمستان از آن استفاده می‌کنند . سیستم های گرمایشی در انواع مختلفی مانند بویلر، موتورخانه و پکیج به عنوان ایجاد کننده آب گرم دستگاه‌های یونیت، هیتر،رادیاتور، سیستمهای سرمایش از کف فن کویل، هواساز و غیره که این دستگاه ها باعث تبادل حرارت بین آب گرم و هوای درون ساختمان می‌شوند به‌ کار می‌روند .

رادیاتور

سیستم های گرمایشی  در رادیاتورهای قدیمی که در زیر پنجره قابل نصب بودند  انرژی گرمایی زیادی هدر می دادند .  اما در رادیاتور های امروزی و مدرن سعی شده که در مصرف انرژی بهینه سازی شود و رادیاتور های زیبایی را در سایزهای مختلف تولید کنند . سیستم حرارت مرکزی جزئی از سیستم های  گرمایشی است گرما را به موتورخانه یا پکیج رادیاتور منتقل می‌کند و باعث گرم شدن فضا می شود . رادیاتورها توزیع کننده حرارت هستند که در انواع مختلفی در بازار وجود دارند . رادیاتور شیشه ای از جمله رادیاتور هایی است که علاوه بر این که نقش مهمی در تامین گرمای ساختمان دارد ، به عنوان رادیاتور دکوراتیو هم از آن استفاده می شود  .

می توان  شیشه ای را که بر روی این رادیاتور وجود دارد ،  تصویر دلخواه را به صورت سفارشی بر روی آن حک کرد و زیبایی ظاهری به آن بخشید . سیستمهای تولید گرما مانند بخاری ها ، انواع شومینه و رادیاتور های معمولی باید در جاهای معینی از ساختمان نصب و راه اندازی شوند . اما رادیاتورهای شیشه ای با داشتن نمای زیبا می توانند در هر جایی که دلخواه ما است ،  نصب کنیم . رادیاتورهای شیشه ای با رادیاتورهای معمولی تفاوت هایی دارد .  این تفاوت‌ها در نوع لوله کشی آنها است که  برای نصب رادیاتور های شیشه ای  احتیاجی به لوله کشی نیست و از طریق لوله ها اتلاف انرژی صورت نمی گیرد به محض روشن کردن این رادیاتورها با سرعت زمان زیادی  گرمای زیادی به محیط منتقل می کند و بازدهی ۱۰۰% دارد .

سیستم گرمایشی مکان های عمومی

سیستم گرمایشی از کف :

از جدیدترین سیستم های گرمایشی می باشد که در ساختمانها در سیستم های تاسیساتی تا حدودی مانند موتورخانه و پکیج عمل میکند . سیستم های گرمایشی از کف به گونه ای است که لوله هایی را از کف مکان عبور می‌دهند و آب گرم از میان این لوله ها می‌گذرد و باعث ایجاد گرما می شود .

اگر برای مکان عمومی سیستم گرمایشی نیاز دارید  سیستم گرمایشی قرنیزی را انتخاب کنید . سیستم گرمایش قرنیزی از جمله دستگاه های لوکس در میان سیستم های گرمایشی است که می تواند جایگزین بسیار خوبی در سیستم های گرمایشی باشد که شوفاژ  گرمایش را  از کف جابه جا می کند و  معایب دیگر سیستم های گرمایشی  را نخواهد داشت . سیستم گرمایشی قرنیزی با انرژی و آبگرمکن خورشیدی کار می کند . سیستم گرمایشی قرنیزی و رادیاتورهای قرنیزی به گونه‌ای ساخته شده‌اند که با این منابع انرژی روند  کارایی بسیار بالایی را ارائه می دهند . سیستم گرمایشی قرنیزی بر روی دیوار نصب می شوند و

که کار دشواری  نیست ، کارایی بالایی دارد و در ابعاد کوچک ساخته می شوند .  سیستم گرمایش قرنیزی برای اداره ها ، واحدهای ساختمان های بزرگ به عنوان گزینه نهایی منتخب برای گرمایش مکان های عمومی است . در این سیستم گرمایشی کاهش مصرف انرژی ، کاهش لوله کشی تاسیسات ، انتقال گرما از پایین ترین سطوح ،  سرعت در گرمایش و تنوع در طرح و رنگ های مختلف باعث شده که طرفداران زیادی را به خود جلب کند .

سیستم گرمایشی مکان های عمومی

استفاده از سیستم تهویه GHP :

این سیستم  تهویه در ساختمان های تجاری قابل نصب است . توصیه می شود این دستگاه را در پاساژ ها ، فروشگاه های بزرگ هم نصب کنند زیرا این دستگاه دارای هواساز و فن کویل می باشد . این دستگاه دو سیستم گرمایش و سرمایش را با هم و یک جا دارد . این دستگاه برای تامین انرژی خود ، نیاز به گاز شهری دارد و به کابل های برق فشار قویی و سه فاز نیازی ندارد . خوشبختانه می توان گفت در ایران سیستم گاز کشی گستردگی زیادی دارد ، پس خریداری و نصب این سیستم در اماکن عمومی دور از دغدغه و نگرانی است .

جهت مشاهده انواع مدل های گرماتاب کلیک نمایید.

کاهش انرژی برق و گاز

گرماتاب چگونه به کاهش انرژی برق و گاز کمک می کند؟

کاهش انرژی برق و گاز

به گرماتاب عنوان هیتر تابشی صنعتی هم داده شده است  که در صنایع ، کارخانه ها ، رستوران ها و محیط های باز  قابل استفاده است . در این مکان ها از گرماتاب  برای ایجاد گرمای مطلوب  با راندمان بالا استفاده می کنند . سیستم های گرمایشی دیگر مانند فن کویل ، رادیاتور و یونیت هیتر که برای ایجاد گرمایش به دیگ آبگرم یا دیگ بخار نیاز دارند و یا بخاری های صنعتی برای سالن هایی که ارتفاع زیادی دارند کافی نیستند زیرا گرما وزن سبکی دارد  و به سمت بالا حرکت میکند که باعث می شود  قسمت های پایینی سالن هوا سرد بماند . در ادامه به مبحث کاهش انرژی برق و گاز توسط گرماتاب خواهیم پرداخت.

کاهش انرژی برق و گاز

 استفاده از  گرماتاب  یا گرمایش تابشی فوایدی مانند :

۱.صرفه جویی در مصرف برق دارد که ۹۰ درصد مصرف برق را کاهش میدهد ۲. صرفه جویی در مصرف سوخت که مصرف گاز را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد ۳. عدم نیاز به لوله کشی آب برای گرمایش فن کویل ها و یونیت هیتر۴. نیاز به موتورخانه مرکزی ندارد ۵ . گرمایش به صورت موضعی انجام می‌شود و فقط بخش های مورد نیاز از سالنهای بزرگ را گرمایش می دهد ۶. مدت کوتاهی پس از روشن کردن گرماتاب ، در مدت زمان خیلی کم گرما تولید میکند . ۷.نصب و  راه اندازی گرماتاب به  آسانی انجام می شود و در سقف  فضای کمی را اشغال می کند .

نحوه کارکرد سیستم گرماتاب و رابطه ی آن به کاهش مصرف گاز و برق :

گرماتاب را در ارتفاع استاندارد در سالن های بزرگ نصب می کنند ، که دارای مشعل مخصوص یو مانند است که شعله با طول زیاد درون این لوله یو مانند ضریب تابش زیادی  را تولید می‌کند . حرارتی که توسط این شعله تولید می شود تبدیل به امواج مادون قرمز می شوند و این امواج توسط سطوح منعکس کننده که در  بالای لوله آتش قرار دارند به سطح و به روی اجسام می تابد و باعث ایجاد گرما در  کف می شود . گرمایی که توسط گرماتاب تولید می‌شود مانند گرمای خورشید است .

در گرماتاب حرارت به صورت امواج تولید می شوند و گرمای تولید شده جابجا نمی شود و این گرما در مکان هایی که مورد نیاز است متمرکز می شود و بیشتر گرما در سطوح کف قرار می گیرد . یکی از مزایای استفاده از گرماتاب این است که انتقال حرارت در روش تابشی صورت  نمی گیرد و حرارت ایجاد شده  جذب هوای محیط نمی‌شود و که این امر سبب اتلاف گرما نمی شود. در سیستم گرماتاب می توان گرمای تولید شده را در دمای محیطی  که مورد نیاز است  کنترل کرد و در هر مکان که نیاز به تولید گرما بود می توان از گرما  به راحتی استفاده کنیم .

کاهش انرژی برق و گاز

گرماتاب چگونه در مصرف برق صرفه جویی میکند ؟

سیستم گرماتاب یا سیستم گرمایش تابشی به گونه ای طراحی شده است که برق رسانی در آن به صورت استاندارد و حساس انجام می شود . برای نصب و راه اندازی سیستم گرماتاب توصیه می شود که به صورت جداگانه و مجزا برای تامین برق این دستگاه از یک ترمینال و تابلو برق استفاده کنید تا در عملکرد آن اختلالی پیش نیاید . گرماتاب  برق مورد نیازش حدود ۴۰ تا صد است  و برای کابل کشی آن بهتر است که به صورت مستقل انجام شود .

کابل های مورد نیاز برای برق کشی گرماتاب باید سایز فاز نول و ارت ۳×۱.۵باشد .همانطور که می دانید برای راه اندازی گرماتاب به دو اصل مهم مانند گاز شهری و جریان برق نیاز هست تا این دو به صورت همزمان وارد مدار شوند در مدار فرمان آن گرما تاب به مشعل گرماتاب لوله ای دستور راه اندازی داده میشود و گاز را وارد مشعل می کند و گاز و هوا با یکدیگر مخلوط شده و باعث روشن شدن مشعل میشود .

تولید گرما توانسته تحول شگرفی در سیستم های گرمایشی به وجود آورد . سیستم گرمایش تابشی با تبدیل کردن  به روش مستقیم گرما به اشعه مادون قرمز  و تابش آن به کمک رفلکتورها باعث ایجاد گرما می شود و دما را در اجسام انباشته می کند و هوای سرد آن مکان را گرم و معتدل می کند . سیستم گرمایش تابشی یا گرماتاب ها با سرعت بسیار زیاد در مدت زمان کوتاهی باعث گرما بخشی میشوند که این عملکرد آن  باعث کاهش ۵۰ درصدی مصرف مصرف گاز و باعث کاهش ۹۰ درصدی مصرف برق می شود. سازمان استاندارد صنعت صنایع ایران ، به دلیل ایمنی زیادی که در  این دستگاه به کار رفته است به این سیستم گرمایشی  استاندارد ملی را اختصاص داده است .

 

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو چیست؟

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

ایجاد گرمایش در فصول سرد سال از عمده مشکلات سالن های تعمیرات خودرو به خصوص در فصل سرما  است که به دلیل رفت و آمد خودروها ، درهای ورودی مرتب باز و بسته می شوند و در بعضی مواقع ممکن است درها مدت طولانی باز بماند و در فضای داخلی تعمیرگاه  هوای سرد را حکمفرما شود.  و ممکن است کف تعمیرگاه خیس باشد وسردی هوا  مسبب یخ زدن آب روی زمین  شود . سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو به این صورت می باشد که از طریق جابجایی هوای گرم توسط دستگاه های زیر انجام می دهند: ۱.بخاری های کارگاهی یا کوره های هوای گرم ۲. موتورخانه های حرارت مرکزی و واحدهای گرم کننده ۳. موتورخانه حرارت مرکزی و دستگاه هواساز ۴. گرمایش تابشی یا گرماتاب

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

گرمایش تعمیرگاه های کوچک

تعمیرگاه هایی که متراژ پایینی دارند و کوچک هستند در زمستان توسط بخاری های کارگاهی یا کوره های هوای گرم گرمای خود را  تامین می کنند . گرمایی که توسط این سیستم ها تولید می شود چگالی پایینی دارد و به سمت بالا حرکت می کند و از درزهای سقف و یا از طریق در هایی که باز است و یا از طریق فن های تخلیه ی هوا به خارج از تعمیرگاه حرکت می کند  و گرمایی که توسط این سیستم ها تولید می شود ، باید کف تعمیرگاه و فضای درون آن را گرم نگه دارد ولی  به روش جابجایی هوا از سالن خارج می شود.

در روش استفاده از گرماتاب یا گرمایش تابشی به دلیل اینکه هوا در این سیستم و در تولید  گرمایش دخالتی ندارد ، از هدر رفتن حرارت تولید شده توسط این سیستم گرمایشی توسط درزها و درهای ورودی و همچنین توسط فن های تخلیه ی هوا ،  جلوگیری خواهد شد  و در مدت زمان کم و با سرعت سالن تعمیرگاه گرم می شود  و گرما به    افرادی که در سالن وجود دارند و  ابزار آلات و کف زمین سریعا منتقل می شود و فضایی گرم و متعادل را ایجاد می کند .

 توصیه می شود که از گرما تاب برای گرم نگه داشتن تعمیرگاه خودرو استفاده شود زیرا :

در بسیاری از مواقع کف تعمیرگاه ممکن است خیس باشد و در زمان های حساس مخصوصا در فصول سرد سال ممکن است آب کف زمین یخ بزند . آلودگی هایی در محیط داخلی تعمیرگاه به وجود دارد   که ناشی از روشن کردن ماشین ها می باشد . برای از بین بردن این آلودگی‌ها تخلیه ی هوا و فن های بزرگی در سالن تعمیرگاه  به کار رفته است .  دیواره های تعمیرگاه خودرو ممکن است عایق‌بندی استانداردی نداشته باشند . افراد  و کارکنانی که درون تعمیرگاه قرار دارند باید زمان زیادی را صرف گرم کردن خود در فصول سرد کنند که باعث کاهش راندمان کار آنان می‌شود و در شرایط سرد کارکنان نمی توانند ساعات زیادی را کار کنند .

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

مزایای استفاده از گرماتاب در تعمیرگاه

استفاده از گرماتاب باعث می‌شود در تعمیرگاه های خودرو،  انرژی کمتری مصرف شود و  گرمایش به صورت یکنواخت و همسان در تمام فضای سالن پخش شود و  کف سالن گرم بماند که در این صورت  پرسنل و کارکنان تعمیرگاه رضایت کامل از این گرما داشته باشند و روند کاری آنان افزایش یابد .  سیستم های گرمایشی زیادی وجود دارد که در فضاهای بزرگ و در ارتفاع زیاد می توانند  نصب  شوند و گرمایش تولید کنند ولی  هیچکدام تا به امروز قابل قیاس با سیستم گرمایشی گرماتاب نبوده است . گرماتاب با تولید گرما در زوایای تحت شعاع خود در مدت زمان کوتاه توانسته  طرفداران  ویژه ای را ب ای انتخاب پیدا کند .

گرماتاب گرما را در سطوحی  که به کف نزدیک هستند تولید می کند . برای راه اندازی و نصب گرماتاب به تجربه و مهارت خاصی نیاز نیست و به آسانی انجام می شود . گرماتاب قادر است فضای باز را گرما  ببخشد . می توانیم به  گرماتاب این  دستورالعمل را بدهیم که چه منطقه‌ای از سالن را تحت پوشش گرما قرار دهد . کار کردن و روشن کردن گرماتاب نیاز به موتورخانه مرکزی ندارد . گرماتاب ut   توانایی تابش گرمای زیاد جهت گرم کردن  فضاهایی که ارتفاع زیادی دارند  .  گرماتاب sl برای فضاهایی با ارتفاع کم مناسب است و  طول موج بلند گرمایشی دارد .

گرمایش و سرمایش رستوران ها

چالش های گرمایش و سرمایش رستوران ها و کافی شاپ ها

گرمایش و سرمایش رستوران ها

از چالش های اساسی که امروزه برای تهویه، گرمایش و سرمایش رستوران ها و امکان مشابه آن ها وجود دارد می توان به مواردی همچون:

۱.نیاز به تامین و گردش هوا آن هم به میزان کافی

۲. تغییر دائمی افرادی که در محل حاظر می باشند.

۳. دفع گرمایی که در آشپزخانه و یا محل سرو غذا ایجاد می شود.

۴. باز و بسته شدن درب ها در تمام طول روز

۵‌. ایجاد محیطی ارام و سرشار از آرامش ان هم با استفاده از دستگاه های کم سر و صدا

اشاره نمود که این ها نمونه ای از چالش هایی می باشد که رستوران ها با آن روبه هستند، رستوران ها و کافی شاپ ها برای رسیدن به هدف های بالا و انجام دادن خوب چالش های بالا لازم‌ است که سیستم های گرمایشی و سرمایشی  مناسبی برای فضای مورد نظر انتخاب کنند.

گرمایش و سرمایش رستوران ها

حال در نظر بگیرد اگر در انتخاب سیستم ها لازم دچار مشکل شوید و یا یکی از این سیستم ها خراب شود چه وضعی ایجاد خواهد شد؟

در واقع می توان گفت که اگر سیستم های مناسبی انتخاب نکنید شما با یک آشپزخانه گرم بدون تهویه هوا، سالن های غذا خوری که بخشی از ان سرد و بخشی گرم است روبه رو خواهید شد.

همچنین بوهای نامطبوع از سالن سرو غذا و یا آشپزخانه به سالن راه پیدا می کند و یا حتی صدا کارگران و یا دستگاه سبب ایجاد یک فضای آزاردهنده برای مشتریان خواهد شد.

از این رو انتخاب دستگاه های مناسب می تواند به شما برای داشتن یک رستوران عالی و ایده عال کمک‌ شایانی بکند.

سیستم های چیلر، بویلر و فن کویل، گرماتاب ها و همچنین دستگاه هایVFR که به دو گروه دستگاه هایGHP ( گازی) و دستگاه های EhP (برقی) دسته بندی می شود. که این ها مناسب ترین سیستم هایی هستند که پاسخگوی تمامی نیازهای ذکر شده برای یک رستوران، کافی شاپ و یا ساختمان های مشابه هستند.

مقایسه انواع سیستم های گرمایشی رستوران ها

در ادامه قصد داریم به معرفی انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه هوا بپردازیم و ان ها را با یک دیگر از طریق بیان ویژگی ها مقایسه کنیم.

گرمایش و سرمایش رستوران ها

مه پاش رستوران و مه پاش کافي شاپ

۱.استفاده از سیستم چیلر و بویلر

استفاده از سیستم چیلر، بویلر و هوا ساز برای تنظیم رطوبت، گرما و سرما سالن های غذاخوری می باشد.

دستگاه چیلر را می توان به عنوان دستگاه سرمایشی و دستگاه بویلر را به عنوان دستگاه گرمایشی و همچنین هواساز نیز به عنوان دستگاه توزیع کننده هوای سرد و گرم فیلتر شده با رطوبت تنظیم شده بیان نمود که می تواند تمامی نیازهای تهویه یک رستوران را تامین کند.

سیستم های نام برده شده امروزه یکی از محبوب ترین سیستم های تهویه جهت سرمایش و گرمایش اماکن خاص از جمله سرمایش رستوران ها و کافی شاپ ها می باشند.

البته گرمایش رستوران ها و کافی شاپ ها نیز یک مقوله بسیار مهم می باشد که باید به ان توجه شود، برای تولید گرما در رستوران ها می توان از دستگاه هایی مانند گرماتاب ها نیز بهره گرفت.

توجه داشته باشید که شما در رستوران های کوچک و متوسط به دلیل کمبود فضا و متراژ می توانید به جای استفاده از چیلر ها از مینی چیلر ها برای تولید سرما و از پکیج به جای بویلر ها استفاده کنید.

طرز کار این نوع سیستم ها بر مبنای سرد و گرم کردن آب و پمپاژ آن به فن کویل های مستقر در نقاط مختلف درون ساختمان استوار است. که چیلر ها با انرژی الکتریسیته و بویلر و پکیج ها با سوخت گاز شهری کار می کنند.

علاوه بر این هوا ساز با تامین و ارسال هوای تازه به قسمت های مختلف می تواند علاوه بر تامین هوای تازه و کافی، منجر به ایجاد فشار مثبت هوا از سمت سالن غذاخوری به سمت آشپزخانه شده تا از این طریق از انتشار بو و دود جلوگیری به عمل بیاورد.

مزایای استفاده از این نوع سیستم ها عبارت اند از:

۱.دارای قیمتی مناسب تر نسبت به سیستم های دیگری همچون  VRF

۲. دارای قابلیت روشن و خاموش کردن و همچنین تنظیم دمای هر فن کویل به صورت مستقل

۳.بهرهمندی از سیستمی بسیار کم صدا به علت بی صدا بودن فن کویل ها و همچین نصب چیلر در بیرون از ساختمان

۲. دستگاه VRF

این سیستم نیز همانند بسیاری از دستگاه های گرمایشی دیگر مانند مینی چیلرها و چیلر ها از گاز فریون برای تولید سرما و گرما  در رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده می کند و تفاوت این سیستم با سیستم های قبل در این است که در VRF  ها تعدادی فن کویل که به یک دستگاه خارج از ساختمان متصل شده است وجود دارد و می تواند دمای هوای خروجی از هر فن کویل را با کنترل مجزا تنظیم نمود.

همچنین از طریق این دستگاه می توان با نصب سنسورهایی در بخش های مختلف در صورت عدم حظور افراد گرما و سرما ارسالی را کاهش داد و در مصرف انرژی صرفه جویی نمود.

با این حال استفاده از VRFها با چالش هایی نیز همراه می باشند که یکی از مهمترین این چالش ها قیمت بالای آن ها نسبت به دستگاه های سرمایشی و گرمایشی دیگر است.

گرمایش و سرمایش رستوران ها

۳. استفاده از دستگاه GHP

سیستم تهویه متبوع گاز سوز GHPبه همراه یک هواساز و تعدادی فن کویل می تواند تمامی هوای کافی، سرمایش، گرمایش و تنظیم رطوبت قسمت های مختلف را به طور هوشمند و مجزا از هم تامین کند.

منبع انرژی این سیستم هم برای سرمایش و هم برای گرمایش گتز شهری لوله کشی شده است. که ان را به یک دستگاه کم هزینه از نظر مصرف انرژی تبدیل می کند.

۴. استفاده از سیستم گرماتاب

یکی دیگر از وسایلی که می تواند در ایجاد گرما برای سالن های غذا خوری و رستوران ها به صاحب ان ها کمک فراوانی بکند گرماتاب ها می باشد.

سامانه گرماتاب از طریق امواج مادون قرمز الکترومغناطیسی نامرئی محیط را گرم می کند. گرمایش تابشی هوا را گرم نمی کند بلکه اشیاء که در مسیر این اشعه مادون قرمز قرار دارند انرژی را جذب و در محیط ساطع می کند و این روش به طور شگفت انگیزی برای انتقال حرارت موقت مناسب می باشد.

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب کلیک کنید: گرماتاب

مزایای استفاده از سامانه گرمایش گرماتاب

۱.بی سر و صدا بودن

۲.عدم ایجاد الودگی

۳. عدم نیاز به کانال برای تمیز نگه داشتن

۴. صرفه اقتصادی

۵. استفاده سهل و اسان از ان ها

امید است که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما همراهان قرار بدهیم.

تامین گرمایش سالن قارچ

بهترین سیستم برای تامین گرمایش سالن قارچ کدام است؟

تامین گرمایش سالن قارچ

همان گونه که مصرف قارچ در بین افراد از محبوبیت خاصی برخودار می باشد پروش آن نیز به نوبه خود دارای طرفداران زیادی است و پروش آن برای برخی از افراد به یک شغل تبدیل شده و از طریق آن به درآمد مناسبی دست پیدا کرده اند. به خاطر داشته باشید که اساس کاشت قارچ به دو عامل بسیار مهم وابسته می باشد این دو عامل عبارت اند از: رطوبت و دما، به گونه ای که اگر شما بتوانید این دو عامل مهم را به خوبی تامین نمایید می توانید قارچ های خوبی را پروش بدهید. برای تامین گرمایش سالن قارچ می توان از روش های مختلفی بهره گرفت یکی از این روش ها می تواند استفاده از گرماتاب ها باشد.

ولی به این نکته مهم دقت کنید که اگر از هر نوع دستگاه گرمایشی استفاده می کنید، به میزان رطوبت داخل فضا نیز باید دقت کنید از این رو نباید گرمای تولیدی خشک باشد زیرا خشکی هوا می تواند از سرعت رشد قارچ به شدت بکاهد. استفاده از بخار سازها علاوه بر این که می تواند رطوبت مورد نیاز هوا را تامین کند، گرما نیز تولید می کنند.

تامین گرمایش سالن قارچ

حرارت مورد نیاز برای سالن های پروش قارچ چقدر است؟

حال که صحبت از دما و ایجاد گرما توسط دستگاه های گرمایشی همچون گرماتاپ ها شد شاید خالی از لطف نباشد که در مورد حرارت مورد نیاز برای پروش قارچ نیز صحبت کنیم.

پروش قارچ دارای دوره های مختلفی می باشد که هر دوره از رشد نیازمند میزان دمای متفاوتی می باشد.

میزان دما در امر پروش قارچ شامل دو بخش می باشد؛ هوای سالن و هوای کمپوست البته می توان گفت که میزان هوای بیرون از سالن نیز مهم‌ می باشد.

ولی به صورت‌ کلی می توان گفت که دمای مناسب برای پروش قارچ های دکمه ای دمایی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است، همچنین به خاطر بسپارید که در این سال ها هیچگاه نباید دما به زیر ۱۰درجه و یا بالای ۳۰ درجه برسد زیرا این دما ها می توانند به رشد قارچ آسیبی جدی وارد کنند.

در دو هفته اول رشد دمای ۲۵ درجه برای کمپوست مناسب است و در هنگام‌ خاک‌ پوششی قارچ بهتر است  که دمای کمپوست را بین سه الی ۴ درجه کاهش داد.

همچنین بعد از زمان شوک دهی نباید قارچ ها را با آب سرد آبیاری و یا اسپری نمود. بنابر این دمای آب باید بالای ۱۵ درجه باشد تا آسیبی به قارچ ها وارد نشود.

علاوه بر این بعد از شوک دهی دمای مناسب بین ۱۸ الی ۱۹ درجه سانتیگراد می باشد.

گرماتاب چیست؟

گرماتاب و یا گرمایش تابشی یعنی انتقال انرژی گرما توسط امواج.

هیتر تابشی گرماتاب نمونه ای از سیستم های گرمایشی می باشد که از سال ۱۳۷۹ به بازار ارائه شده است .

این محصول این امکان را در اختیار کارفرمایان خود قرار می دهد تا بتوانند هر منطقه از سالن که گرمایش آن مد نظرشان می باشد را انتخاب نموده و آن را گرم‌ نمایند.

به طور مثال مدیران سالن ها و یا فضا ها با استفاده از گرماتاب ها  قادر هستند با تعیین نمودن ایستگاه های کاری کارکنان در سالن، یا تعیین بخش هایی که قصد دارند آن ها را گرم کنند و تنها گرمایش این مناطق را تامین کنند، این در صورتی می باشد که در دیگر سامانه های هوایی ایجاد هوای گرم منطقه ای بدون این ایجاد تیغه بندی کردن سالن، امکان پذیر نمی باشد.

در واقع می توان گفت که گرم نمودن سالن آن هم به صورت موضعی می توان در کاهش مصرف انرژی بسیار مفید باشد و هزینه اولیه برای گرم کردن سالن و فضای شما را کاهش بدهد و در واقع استفاده از گرماتاب ها می تواند صرفه اقتصادی برای کارفرمایان ایجاد کند.

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب کلیک کنید: گرماتاب

گرماتاب

فواید استفاده از گرماتاب ها

استفاده از گرماتاب ها علاوه بر صرفه اقتصادی دارای مزایای دیگر نیز می باشد این مزایا عبارت اند از:

۱.امکان نصب، راه اندازی و پیاده سازی آسان و راحت

۲. نگهداری و هزینه کم تعمیرات

۳. کم صدا بودن

۴.ایمنی بسیار بالا و قابل توجه اشخاص

۵. امکان نصب این دستگاه ها در ارتفاع

۶. امکان بازدهی حرارت تا ۹۰ درصد

۷. تامین نمودن گرمایش به صورت‌ متمرکز و موضعی

۸. دارای رنگ ها و مدل های متفاوت‌ می باشد.

به خاطر داشته باشید که گرماتاب مورد نظر خود را متناسب با نوع فضا و میزان گرمایی که لازم برای سالن های پروش قارچ می باشد را انتخاب کنید.

بهترین سیستم برای سالن ها پروش قارچ

همان گونه که در قسمت های قبل به این موضوع اشاره نمودیم برای این که بتوانید قارچ های عالی پروش بدهید علاوه بر گرما باید رطوبت سالن های پروش قارچ را تامین نمایید.

بنابر این می توان گفت که علاوه بر این شما باید از دستگاه هایی مناسبی مانند گرماتاب ها برای گرم‌ کردن سالن بهره بگیرید باید از وسایل مناسب دیگری برای تامین رطوبت سالن و تهویه هوای نیز استفاده کنید.

ولی در واقع آنچه دارای اهمیت می باشد که تمام سیستم های گرمایشی و سرمایشی برای سالن پروش قارچ باید با نهایت راندمان خود کار کنند و در مدت طولانی، هزینه های مصرف انرژی و تعمیرات نگهداری را کاهش می دهد.

تامین گرمایش سالن قارچ

سخن پایانی

پروش قارچ گرچه در نگاه اول شاید کار ساده ای به حساب بیاید ولی در عمل نیازمند توجه و تخصص می باشد.

افرادی قصد دارند وارد این پروسه پروش شوند لازم است که اطلاعات کافی در مورد مراحل رشد و‌ نمو قارچ و همچنین‌ رطوبت و دمای مورد نیاز در اختیار داشته باشند.

استفاده از وسایل سرمایشی و گرمایشی مانند گرماتاب ها نیز می تواند کمک فراوانی به افرادی که قصد دارند این کار را شروع نمایند داشته باشند.

در این‌ مقاله سعی نمودیم اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی پروش قارچ ‌و بهترین سیستم برای گرم نمودن سالن ها به شما ارائه بدهیم.

به خاطر داشته باشید برای این که بتوانید به اهداف خود در پروش قارچ دست پیدا کنید لازم است بهترین وسایل را برای سالن خریداری کنید.

طرز کار گرماتاب

آشنایی با طرز کار گرماتاب

طرز کار گرماتاب

طرز کار گرماتاب بدین گونه است که از طریق لوله های فولادی و یا صفحات سرامیکی انرژی حرارتی تولید شده در درون خود را به صورت امواج فروسرخ منتشر می سازد؛ اگر علاقه مند هستید که با طرز کار گرماتاب و تاریخچه پیدایش آن آشنایی پیدا کنید؛ ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب کلیک کنید: گرماتاب

اولین منبع گرمایی کشف شده توسط انسان، آتش بود. پس از کشف آتش انسان های اولیه توانستند شبهای خود را همانند روزها گرم و روشن سازند؛ با پیشرفت علم و تکنولوژی این منابع گرمایی افزایش چشمگیری پیدا کرد. از جمله سیستم های گرمایشی می توان به کوره های حرارتی، شوفاژها، بخاری های گازی، هواسازها و غیره اشاره کرد.

سیستم های گرمایشی ذکر شده از طریق همرفت و جابجایی محیط خانه، سالن ها و غیره را گرم می نمایند؛ برای راه اندازی برخی از این منابع گرمایی مانند هواساز و شوفاژ نیازمند این هستیم که بخشی از محیط را به عنوان موتور خانه در نظر بگیریم. با احداث موتورخانه و ایجاد خطوط انتقال انرژی می‌توانیم از این سیستم ها استفاده نماییم.

طرز کار گرماتاب

معایب سیستم های گرمایشی

استفاده از این سیستم های گرمایشی در کنار مزیت هایی که دارد؛ دارای معایبی نیز است.‌ به عنوان مثال هزینه راه اندازی آن ها بالا بوده و بخشی از فضا نیز به‌عنوان موتورخانه اشغال می شود. هزینه تعمیرات و نگهداری این منابع گرمایی نیز بالا است. اتلاف گرمایی، گرم نشدن نقاط نزدیک به سطح زمین، مصرف انرژی بالا از دیگر معایب استفاده از این تکنولوژی است. استفاده از بخاری گازی نیز محدودیت‌هایی دارد؛ به عنوان مثال بخاری گازی می تواند یک محیط کوچک را به خوبی گرم کند و استفاده از آن برای سالن های بزرگ و کارخانجات به صرفه نیست؛ از طرفی بخاری نیز به روش جابجایی و همرفت محیط را گرم می‌کند در نتیجه اتلاف گرمایی نیز در این مورد مشاهده می‌شود.

به سبب معایبی که این سیستم های گرمایشی دارند؛ مهندسین تاسیساتی تصمیم گرفتند با استفاده از قوانین طبیعت سیستم هایی طراحی نمایند که این معایب را به خوبی بپوشاند. استفاده از گرماتاب راه‌ حل مهندسین تاسیساتی بود که در ادامه با طرز کار گرماتاب بیشتر آشنا خواهید شد.

طرز کار گرماتاب

گرماتاب با استفاده از چه قانونی تولید شد؟

همانطور که گفتیم انسان قرن ۲۰ توانست با الهام از طبیعت گرماتاب هایی را تولید نماید که بتوانند معایب مربوط به سایر سیستم های گرمایشی را بپوشاند. طرز کار گرماتاب تقریباً با گرم شدن زمین توسط خورشید شباهت دارد.

خورشید نزدیکترین ستاره به سطح زمین است که تماماً از گاز تشکیل شده است. گازهای هیدروژن و هلیوم بیشترین گازهای موجود در هسته خورشید هستند؛ خورشید دارای گرانش بسیار قوی است به همین سبب گازها در داخل هسته خورشید با یکدیگر متحد شده و در اثر همجوشی آنها واکنش های شیمیایی رخ می دهد؛ در اثر این واکنش های شیمیایی انرژی به صورت فوتون یا واحدهای نوری تولید می‌شود که این انرژی ها توسط میدان مغناطیسی خورشید حرکت کرده و به سمت واحد تابشی فرستاده می‌شوند؛ فوتون های نوری با طول موج مشخص به سطح زمین تابیده و زمین و اشیا را گرم می کند.

با استفاده از این قانون طرز کار گرماتاب مشخص می شود؛ طرز کار گرماتاب بدین صورت است که با استفاده از گاز پروپان، گاز شهری و یا انرژی الکتریکی انرژی گرمایی در داخل گرماتاب تولید شده و این انرژی به صورت واحدهای نوری به صفحات سرامیکی و یا لوله های فولادی که نقشه منبع تابشی را اجرا می‌کنند؛ فرستاده می شود. صفحات سرامیکی و لوله های فولادی این انرژی دریافتی را به نورهایی با طول موج معین تبدیل کرده و آن ها را به اشیا، انسان ها و زمین ساطع می نمایند.

طول موج این نورها در ناحیه فرو سرخ و یا مادون قرمز قرار دارد و با سرعت نور حرکت می نمایند.

پس از اینکه اشیا، زمین، انسانها گرم شدند این گرما به هوای محیط نیز انتقال پیدا کرده و هوا نیز گرم می شود.

این طرز کار گرماتاب از اتلاف انرژی بی طور چشمگیری جلوگیری می کند.

طرز کار گرماتاب

قیمت گرماتاب به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گرماتاب با توجه به عواملی چون برند، کشور تولید کننده، نوع سوخت مصرفی، توان، اندازه و مدل تعیین می شود.

خوشبختانه ایران توانسته در برندهای بسیار معتبر طبق استانداردهای روز جهانی گرماتاب هایی با کیفیت بالا تولید نماید.

سایت گرما صنعت عرضه کننده بهترین گرماتاب ها بوده برای انتخاب گرماتاب می توانید از مشاوران فروش این سایت کمک بگیرید.

گرماتاب رستورانی

آشنایی با گرماتاب رستورانی

گرماتاب رستورانی

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب رستورانی کلیک کنید: گرماتاب

گرماتاب رستورانی یکی از سیستم‌های گرمایشی ویژه رستورانهایی است که دارای فضای باز هستند. به احتمال زیاد برای رفتن به رستوران، کافی شاپ و یا صرف غذا در هتل مکانی که دارای فضای باز است را در اولویت قرار می دهید؛ بسیاری از رستوران ها برای جذب مشتری، جذاب کردن دکوراسیون، ایجاد تغییر و تحول در فضا، ایجاد محیطی مناسب برای آرامش مشتریان بخشی از رستوران یا کافه خود را به صورت بالکن و فضای باز طراحی می نمایند؛ این فضا به صورت چشمگیری باعث افزایش جذب مشتری می‌شود. با تمام مزیت‌هایی که بالکن ها و فضاهای باز رستوران ها دارند؛ اما در فصل های سرد سال رستوران داران با مشکل مواجه می شوند زیرا این قسمت از رستوران سرد بوده و مشتریان تمایلی به نشستن در این فضا نخواهند داشت. برای حل این مشکل می توان از گرماتاب رستورانی استفاده نمود.

گرماتاب رستورانی

نحوه گرم کردن گرماتاب رستورانی

گرماتاب رستورانی چند دهه است که به عنوان یکی از سیستم های گرمایشی مطلوب در فضاهایی چون رستوران‌ها، تالارها، سالن های بزرگ و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم های گرمایشی با استفاده از انرژی تابشی فضای مورد نظر را به صورت مطلوب گرم می کند.

اگر در بالکن رستورانی که گرماتاب روشن باشد؛ نشسته باشید احساسی شبیه به نشستن در آفتاب به شما دست می‌دهد.

گرماتاب رستورانی شبیه به خورشید عمل می کند به همین سبب گرمای آن بسیار مطلوب بوده و به همین سبب حس قرار گرفتن در آفتاب به شما القا می شود.

همانطور که می دانید خورشید از گازهای هیدروژن، هلیوم، نیتروژن و غیره تشکیل شده است؛ در نتیجه ی احتراق این گازها در سطح خورشید، انرژی آنها توسط طول موج مادون قرمز به سطح زمین ساطع شده و زمین گرم می شود؛ با استفاده از این ایده گرماتاب هایی مانند گرماتاب تولید شده اند.

گرماتاب با استفاده از انرژی الکتریکی یا گاز طبیعی گرم شده و این گرما از طریق صفحه های سرامیکی و یا لوله های استنلس استیل به صورت طول موج فروسرخ به اشیا و محیط تابانده شده و فضا گرم می شود.

مزیت استفاده از گرماتاب چیست؟

استفاده از گرماتاب مزیت های زیادی در پی دارد؛ به طور کلی از سیستمهای گرمایشی در فضاهای باز استفاده نمی کنند زیرا باعث اتلاف زیاد انرژی و گرما می شود؛ در حالی که استفاده از گرماتاب رستورانی می‌تواند این مشکل را رفع نماید. گرماتاب بدون ایجاد تغییر در دمای هوا و بدون صرف انرژی زیاد محیط را به صورتی دلنشین گرم می کند.

استفاده از گرماتاب بسیار راحت است و بر خلاف سایر سیستم های گرمایشی مانند شوفاژ و سیستم های انتقال گرما از کف، نیاز به موتورخانه ندارند.

هزینه‌های نگهداری و تعمیرات گرماتاب بسیار ناچیز است.

استهلاک و فرسودگی کم از دیگر مزیت های گرماتاب است؛ از آنجا که سیستم های گرمایشی رستوران ها قرار است به مدت طولانی کار کند؛ باید از سیستم هایی استفاده نمود که دارای عمر طولانی و استهلاک کم باشند؛ به همین سبب گرماتاب می تواند بهترین گزینه باشد.

گرماتاب رستورانی

گرماتاب ها با توجه به چه عواملی تقسیم بندی می شوند؟

گرماتاب ها امروزه از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند؛ این تقسیم بندی و تنوع می‌تواند شامل مدل، توان حرارتی، اندازه و نوع انرژی مصرفی باشد.

با توجه به مساحت محیط و میزان گرمای مورد نیاز برای محیط می توانید یکی از انواع آن را خریداری نمایید.

گرماتاب از نظر شکل در انواع سقفی، ایستاده و دیواری موجود است.

گرماتاب تابشی از نظر نوع سوخت و انواع برقی، گازی و پروپان تقسیم‌بندی می‌شود.

نصب و راه‌اندازی گرماتاب تابشی برقی نسبت به انواع دیگر راحت تر است؛ ضمن اینکه هیچ گونه آلاینده ای ایجاد نکرده و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. گرماتاب برقی انرژی مورد نیاز برای گرم کردن را از انرژی الکتریکی دریافت می‌کند.

در نظر داشته باشید در صورتی که قرار است از گرماتاب برقی استفاده کنید؛ باید فضای مورد استفاده مجهز به سیم کشی برق باشد.

اگر محلی که قرار است در آن گرما تاب را نصب کنید؛ مجهز به سیم کشی برق یا گازکشی نباشد؛ می‌توانید از نوع گرماتاب تابشی پروپان استفاده نمایید.

گرماتاب رستورانی از نوع پروپان مجهز به کپسولی است که در آن کپسول گاز پروپان تزریق می شود. این گرماتاب به صورت قابل حمل طراحی شده و در صورت اتمام گاز موجود در کپسول می توان دوباره آن را شارژ نمود.

گرم کردن گلخانه

گرم کردن گلخانه و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

گرم کردن گلخانه

برای آگاهی از قیمت و مشاهده محصولات گرم کردن گلخانه کلیک کنید: گرماتاب

یکی از روش های گرم کردن گلخانه استفاده از گرماتاب گلخانه است. گرماتاب این توانایی را دارد که حرارت را به امواج مادون قرمز تبدیل کرده و با استفاده از این امواج، حرارتی مشابه به حرارت خورشید در فضای گلخانه ای ایجاد نماید. گرمای ایجاد شده از طریق گرماتاب ها بسیار مطلوب است.

گرم کردن گلخانه و کنترل دمای آن از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که دما با رشد گیاه رابطه مستقیم دارد؛ در صورتی که دمای مطلوب برای گیاهان فراهم نشود؛ باعث مشکلاتی چون کاهش رشد گیاه، کاهش گلدهی، کاهش کیفیت گیاه، خفتگی گل، یخ زدگی، سرمازدگی، تنش آبی و اختلال در فرایندهای سوخت و ساز گیاه می شود. به همین سبب باید گلخانه داران به کنترل دمای گلخانه بسیار اهمیت داده و دما را به گونه ای تنظیم نمایند که بیش از حد سرد یا گرم نباشد.

گرم کردن گلخانه

دمای لازم برای گلخانه چیست؟

دمای لازم برای گلخانه با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود؛ یکی از این عوامل نوع گیاه موجود در گلخانه است. به عنوان مثال اگر در گلخانه گیاه میخک و میمون دارید باید دمای شبانه برای آنها ۱۰ درجه سانتیگراد باشد. اگر در گلخانه گیاه بنت قنسول دارید دمای شبانه مناسب برای آن ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.

گیاهان برگساره ای به دمای حدود ۲۱ درجه سانتیگراد نیاز دارند.

وضعیت آب و هوایی بیرون بر دمای گلخانه نیز تاثیر دارد؛ به عنوان مثال در روزهای ابری دمای گلخانه در طول روز باید ۳ درجه و در روزهای آفتابی دمای گلخانه باید ۶ تا ۹ درجه سانتیگراد بیشتر از دمای شبانه باشد.

برای گرم کردن گلخانه در فصل های سرد سال می توان از روش های مختلف استفاده نمود؛ با توجه به عواملی چون دمای گلخانه، دمای بیرون از گلخانه، بودجه، شرایط آب و هوایی، مساحت گلخانه، نوع گیاهان و غیره روش های گرم کردن گلخانه تعیین می شود.

اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که زمستان های سرد در پیش رو دارید و گلخانه های شما گلخانه بزرگی است و گرم کردن آن مشکل است؛ می توانید از گرماتاب گلخانه برای گرم کردن گلخانه استفاده نمایید.

ویژگی این گرماتاب ها در ادامه بیان می شود.

ویژگی گرماتاب گلخانه چیست؟

گرماتاب از مشعل های مخصوص تابشی، فن، رفلکتور و لوله های تابشی ساخته شده است.

گاز طبیعی درون مشعلهای تابشی گرماتاب تزریق می شود؛ گاز طبیعی حرارتی را در این مشعل ها ایجاد می نماید که این حرارت درون گرماتاب گلخانه به امواج فروسرخ تبدیل شده و از طریق لوله های تابشی و سطوح ذوزنقه ای منعکس کننده در فضای گلخانه منعکس می شود.

شرکت گرماتاب صنعت توانسته طبق استانداردهای روز جهانی گرماتاب گلخانه را با کیفیتی بسیار بالا تولید نماید.

لوله های تابشی گرماتاب از جنس استنلس استیل بوده و در برابر زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارند. ضریب تابشی این لوله ها بسیار بالا است. گرماتاب ها در انواع ایستاده و سقفی طراحی و تولید می شوند که با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آن ها را خریداری و نصب نمایید.

استفاده از گرماتاب گلخانه مزیت‌های زیادی در پی دارد؛ کاهش مصرف سوخت، جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی، کنترل دمای گلخانه به بهترین نحو، بالا بردن دمای خاک تا میزانی که از دمای محیط بیشتر باشد و در نتیجه کاهش هدر رفت انرژی حرارتی، دریافت تاییدیه از انجمن گلخانه سازان آمریکا از جمله مزیتهای گرماتاب گلخانه است.

گرم کردن گلخانه

اهمیت گرم کردن گلخانه

نیاز دمایی گیاهان با یکدیگر متفاوت بوده و هر گیاه در دمای خاصی به حداکثر رشد خود می رسد. اثر نامطلوب دما به شکل های مختلف در گیاه خود را نشان می دهد. اکثر گیاهان اگر در دمای زیر صفر درجه سانتیگراد قرار بگیرند؛ از بین می روند به همین سبب مشاهده می‌شود که پس از اولین یخبندان پاییزه گیاهانی که دمایشان کنترل نشده خشک می شوند.

علت خشک شدن گیاه در دمای زیر صفر درجه تشکیل بلورهای یخ در بافت ها و سلول های آن ها است.

قهوه ای شدن، پیچ خوردن شاخساره ها و جوانه ها، سیاه شدن و نکروز از دیگر ضررهای قرار گرفتن گیاهان در سرما است. برای جلوگیری از این رویداد ها باید یک دستگاه دماسنج در گلخانه داشته باشیم و مرتباً دمای گلخانه را کنترل نماییم؛ در صورت رسیدن دمای گلخانه به نزدیک صفر درجه سانتی گراد برای گرم کردن گلخانه از گرماتاب گلخانه استفاده نماییم.