طرز کار گرماتاب

آشنایی با طرز کار گرماتاب

طرز کار گرماتاب

طرز کار گرماتاب بدین گونه است که از طریق لوله های فولادی و یا صفحات سرامیکی انرژی حرارتی تولید شده در درون خود را به صورت امواج فروسرخ منتشر می سازد؛ اگر علاقه مند هستید که با طرز کار گرماتاب و تاریخچه پیدایش آن آشنایی پیدا کنید؛ ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب کلیک کنید: گرماتاب

اولین منبع گرمایی کشف شده توسط انسان، آتش بود. پس از کشف آتش انسان های اولیه توانستند شبهای خود را همانند روزها گرم و روشن سازند؛ با پیشرفت علم و تکنولوژی این منابع گرمایی افزایش چشمگیری پیدا کرد. از جمله سیستم های گرمایشی می توان به کوره های حرارتی، شوفاژها، بخاری های گازی، هواسازها و غیره اشاره کرد.

سیستم های گرمایشی ذکر شده از طریق همرفت و جابجایی محیط خانه، سالن ها و غیره را گرم می نمایند؛ برای راه اندازی برخی از این منابع گرمایی مانند هواساز و شوفاژ نیازمند این هستیم که بخشی از محیط را به عنوان موتور خانه در نظر بگیریم. با احداث موتورخانه و ایجاد خطوط انتقال انرژی می‌توانیم از این سیستم ها استفاده نماییم.

طرز کار گرماتاب

معایب سیستم های گرمایشی

استفاده از این سیستم های گرمایشی در کنار مزیت هایی که دارد؛ دارای معایبی نیز است.‌ به عنوان مثال هزینه راه اندازی آن ها بالا بوده و بخشی از فضا نیز به‌عنوان موتورخانه اشغال می شود. هزینه تعمیرات و نگهداری این منابع گرمایی نیز بالا است. اتلاف گرمایی، گرم نشدن نقاط نزدیک به سطح زمین، مصرف انرژی بالا از دیگر معایب استفاده از این تکنولوژی است. استفاده از بخاری گازی نیز محدودیت‌هایی دارد؛ به عنوان مثال بخاری گازی می تواند یک محیط کوچک را به خوبی گرم کند و استفاده از آن برای سالن های بزرگ و کارخانجات به صرفه نیست؛ از طرفی بخاری نیز به روش جابجایی و همرفت محیط را گرم می‌کند در نتیجه اتلاف گرمایی نیز در این مورد مشاهده می‌شود.

به سبب معایبی که این سیستم های گرمایشی دارند؛ مهندسین تاسیساتی تصمیم گرفتند با استفاده از قوانین طبیعت سیستم هایی طراحی نمایند که این معایب را به خوبی بپوشاند. استفاده از گرماتاب راه‌ حل مهندسین تاسیساتی بود که در ادامه با طرز کار گرماتاب بیشتر آشنا خواهید شد.

طرز کار گرماتاب

گرماتاب با استفاده از چه قانونی تولید شد؟

همانطور که گفتیم انسان قرن ۲۰ توانست با الهام از طبیعت گرماتاب هایی را تولید نماید که بتوانند معایب مربوط به سایر سیستم های گرمایشی را بپوشاند. طرز کار گرماتاب تقریباً با گرم شدن زمین توسط خورشید شباهت دارد.

خورشید نزدیکترین ستاره به سطح زمین است که تماماً از گاز تشکیل شده است. گازهای هیدروژن و هلیوم بیشترین گازهای موجود در هسته خورشید هستند؛ خورشید دارای گرانش بسیار قوی است به همین سبب گازها در داخل هسته خورشید با یکدیگر متحد شده و در اثر همجوشی آنها واکنش های شیمیایی رخ می دهد؛ در اثر این واکنش های شیمیایی انرژی به صورت فوتون یا واحدهای نوری تولید می‌شود که این انرژی ها توسط میدان مغناطیسی خورشید حرکت کرده و به سمت واحد تابشی فرستاده می‌شوند؛ فوتون های نوری با طول موج مشخص به سطح زمین تابیده و زمین و اشیا را گرم می کند.

با استفاده از این قانون طرز کار گرماتاب مشخص می شود؛ طرز کار گرماتاب بدین صورت است که با استفاده از گاز پروپان، گاز شهری و یا انرژی الکتریکی انرژی گرمایی در داخل گرماتاب تولید شده و این انرژی به صورت واحدهای نوری به صفحات سرامیکی و یا لوله های فولادی که نقشه منبع تابشی را اجرا می‌کنند؛ فرستاده می شود. صفحات سرامیکی و لوله های فولادی این انرژی دریافتی را به نورهایی با طول موج معین تبدیل کرده و آن ها را به اشیا، انسان ها و زمین ساطع می نمایند.

طول موج این نورها در ناحیه فرو سرخ و یا مادون قرمز قرار دارد و با سرعت نور حرکت می نمایند.

پس از اینکه اشیا، زمین، انسانها گرم شدند این گرما به هوای محیط نیز انتقال پیدا کرده و هوا نیز گرم می شود.

این طرز کار گرماتاب از اتلاف انرژی بی طور چشمگیری جلوگیری می کند.

طرز کار گرماتاب

قیمت گرماتاب به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گرماتاب با توجه به عواملی چون برند، کشور تولید کننده، نوع سوخت مصرفی، توان، اندازه و مدل تعیین می شود.

خوشبختانه ایران توانسته در برندهای بسیار معتبر طبق استانداردهای روز جهانی گرماتاب هایی با کیفیت بالا تولید نماید.

سایت گرما صنعت عرضه کننده بهترین گرماتاب ها بوده برای انتخاب گرماتاب می توانید از مشاوران فروش این سایت کمک بگیرید.

گرماتاب رستورانی

آشنایی با گرماتاب رستورانی

گرماتاب رستورانی

برای آگاهی از قیمت و مشاهده گرماتاب رستورانی کلیک کنید: گرماتاب

گرماتاب رستورانی یکی از سیستم‌های گرمایشی ویژه رستورانهایی است که دارای فضای باز هستند. به احتمال زیاد برای رفتن به رستوران، کافی شاپ و یا صرف غذا در هتل مکانی که دارای فضای باز است را در اولویت قرار می دهید؛ بسیاری از رستوران ها برای جذب مشتری، جذاب کردن دکوراسیون، ایجاد تغییر و تحول در فضا، ایجاد محیطی مناسب برای آرامش مشتریان بخشی از رستوران یا کافه خود را به صورت بالکن و فضای باز طراحی می نمایند؛ این فضا به صورت چشمگیری باعث افزایش جذب مشتری می‌شود. با تمام مزیت‌هایی که بالکن ها و فضاهای باز رستوران ها دارند؛ اما در فصل های سرد سال رستوران داران با مشکل مواجه می شوند زیرا این قسمت از رستوران سرد بوده و مشتریان تمایلی به نشستن در این فضا نخواهند داشت. برای حل این مشکل می توان از گرماتاب رستورانی استفاده نمود.

گرماتاب رستورانی

نحوه گرم کردن گرماتاب رستورانی

گرماتاب رستورانی چند دهه است که به عنوان یکی از سیستم های گرمایشی مطلوب در فضاهایی چون رستوران‌ها، تالارها، سالن های بزرگ و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم های گرمایشی با استفاده از انرژی تابشی فضای مورد نظر را به صورت مطلوب گرم می کند.

اگر در بالکن رستورانی که گرماتاب روشن باشد؛ نشسته باشید احساسی شبیه به نشستن در آفتاب به شما دست می‌دهد.

گرماتاب رستورانی شبیه به خورشید عمل می کند به همین سبب گرمای آن بسیار مطلوب بوده و به همین سبب حس قرار گرفتن در آفتاب به شما القا می شود.

همانطور که می دانید خورشید از گازهای هیدروژن، هلیوم، نیتروژن و غیره تشکیل شده است؛ در نتیجه ی احتراق این گازها در سطح خورشید، انرژی آنها توسط طول موج مادون قرمز به سطح زمین ساطع شده و زمین گرم می شود؛ با استفاده از این ایده گرماتاب هایی مانند گرماتاب تولید شده اند.

گرماتاب با استفاده از انرژی الکتریکی یا گاز طبیعی گرم شده و این گرما از طریق صفحه های سرامیکی و یا لوله های استنلس استیل به صورت طول موج فروسرخ به اشیا و محیط تابانده شده و فضا گرم می شود.

مزیت استفاده از گرماتاب چیست؟

استفاده از گرماتاب مزیت های زیادی در پی دارد؛ به طور کلی از سیستمهای گرمایشی در فضاهای باز استفاده نمی کنند زیرا باعث اتلاف زیاد انرژی و گرما می شود؛ در حالی که استفاده از گرماتاب رستورانی می‌تواند این مشکل را رفع نماید. گرماتاب بدون ایجاد تغییر در دمای هوا و بدون صرف انرژی زیاد محیط را به صورتی دلنشین گرم می کند.

استفاده از گرماتاب بسیار راحت است و بر خلاف سایر سیستم های گرمایشی مانند شوفاژ و سیستم های انتقال گرما از کف، نیاز به موتورخانه ندارند.

هزینه‌های نگهداری و تعمیرات گرماتاب بسیار ناچیز است.

استهلاک و فرسودگی کم از دیگر مزیت های گرماتاب است؛ از آنجا که سیستم های گرمایشی رستوران ها قرار است به مدت طولانی کار کند؛ باید از سیستم هایی استفاده نمود که دارای عمر طولانی و استهلاک کم باشند؛ به همین سبب گرماتاب می تواند بهترین گزینه باشد.

گرماتاب رستورانی

گرماتاب ها با توجه به چه عواملی تقسیم بندی می شوند؟

گرماتاب ها امروزه از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند؛ این تقسیم بندی و تنوع می‌تواند شامل مدل، توان حرارتی، اندازه و نوع انرژی مصرفی باشد.

با توجه به مساحت محیط و میزان گرمای مورد نیاز برای محیط می توانید یکی از انواع آن را خریداری نمایید.

گرماتاب از نظر شکل در انواع سقفی، ایستاده و دیواری موجود است.

گرماتاب تابشی از نظر نوع سوخت و انواع برقی، گازی و پروپان تقسیم‌بندی می‌شود.

نصب و راه‌اندازی گرماتاب تابشی برقی نسبت به انواع دیگر راحت تر است؛ ضمن اینکه هیچ گونه آلاینده ای ایجاد نکرده و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. گرماتاب برقی انرژی مورد نیاز برای گرم کردن را از انرژی الکتریکی دریافت می‌کند.

در نظر داشته باشید در صورتی که قرار است از گرماتاب برقی استفاده کنید؛ باید فضای مورد استفاده مجهز به سیم کشی برق باشد.

اگر محلی که قرار است در آن گرما تاب را نصب کنید؛ مجهز به سیم کشی برق یا گازکشی نباشد؛ می‌توانید از نوع گرماتاب تابشی پروپان استفاده نمایید.

گرماتاب رستورانی از نوع پروپان مجهز به کپسولی است که در آن کپسول گاز پروپان تزریق می شود. این گرماتاب به صورت قابل حمل طراحی شده و در صورت اتمام گاز موجود در کپسول می توان دوباره آن را شارژ نمود.

گرم کردن گلخانه

گرم کردن گلخانه و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

گرم کردن گلخانه

برای آگاهی از قیمت و مشاهده محصولات گرم کردن گلخانه کلیک کنید: گرماتاب

یکی از روش های گرم کردن گلخانه استفاده از گرماتاب گلخانه است. گرماتاب این توانایی را دارد که حرارت را به امواج مادون قرمز تبدیل کرده و با استفاده از این امواج، حرارتی مشابه به حرارت خورشید در فضای گلخانه ای ایجاد نماید. گرمای ایجاد شده از طریق گرماتاب ها بسیار مطلوب است.

گرم کردن گلخانه و کنترل دمای آن از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که دما با رشد گیاه رابطه مستقیم دارد؛ در صورتی که دمای مطلوب برای گیاهان فراهم نشود؛ باعث مشکلاتی چون کاهش رشد گیاه، کاهش گلدهی، کاهش کیفیت گیاه، خفتگی گل، یخ زدگی، سرمازدگی، تنش آبی و اختلال در فرایندهای سوخت و ساز گیاه می شود. به همین سبب باید گلخانه داران به کنترل دمای گلخانه بسیار اهمیت داده و دما را به گونه ای تنظیم نمایند که بیش از حد سرد یا گرم نباشد.

گرم کردن گلخانه

دمای لازم برای گلخانه چیست؟

دمای لازم برای گلخانه با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود؛ یکی از این عوامل نوع گیاه موجود در گلخانه است. به عنوان مثال اگر در گلخانه گیاه میخک و میمون دارید باید دمای شبانه برای آنها ۱۰ درجه سانتیگراد باشد. اگر در گلخانه گیاه بنت قنسول دارید دمای شبانه مناسب برای آن ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.

گیاهان برگساره ای به دمای حدود ۲۱ درجه سانتیگراد نیاز دارند.

وضعیت آب و هوایی بیرون بر دمای گلخانه نیز تاثیر دارد؛ به عنوان مثال در روزهای ابری دمای گلخانه در طول روز باید ۳ درجه و در روزهای آفتابی دمای گلخانه باید ۶ تا ۹ درجه سانتیگراد بیشتر از دمای شبانه باشد.

برای گرم کردن گلخانه در فصل های سرد سال می توان از روش های مختلف استفاده نمود؛ با توجه به عواملی چون دمای گلخانه، دمای بیرون از گلخانه، بودجه، شرایط آب و هوایی، مساحت گلخانه، نوع گیاهان و غیره روش های گرم کردن گلخانه تعیین می شود.

اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که زمستان های سرد در پیش رو دارید و گلخانه های شما گلخانه بزرگی است و گرم کردن آن مشکل است؛ می توانید از گرماتاب گلخانه برای گرم کردن گلخانه استفاده نمایید.

ویژگی این گرماتاب ها در ادامه بیان می شود.

ویژگی گرماتاب گلخانه چیست؟

گرماتاب از مشعل های مخصوص تابشی، فن، رفلکتور و لوله های تابشی ساخته شده است.

گاز طبیعی درون مشعلهای تابشی گرماتاب تزریق می شود؛ گاز طبیعی حرارتی را در این مشعل ها ایجاد می نماید که این حرارت درون گرماتاب گلخانه به امواج فروسرخ تبدیل شده و از طریق لوله های تابشی و سطوح ذوزنقه ای منعکس کننده در فضای گلخانه منعکس می شود.

شرکت گرماتاب صنعت توانسته طبق استانداردهای روز جهانی گرماتاب گلخانه را با کیفیتی بسیار بالا تولید نماید.

لوله های تابشی گرماتاب از جنس استنلس استیل بوده و در برابر زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارند. ضریب تابشی این لوله ها بسیار بالا است. گرماتاب ها در انواع ایستاده و سقفی طراحی و تولید می شوند که با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آن ها را خریداری و نصب نمایید.

استفاده از گرماتاب گلخانه مزیت‌های زیادی در پی دارد؛ کاهش مصرف سوخت، جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی، کنترل دمای گلخانه به بهترین نحو، بالا بردن دمای خاک تا میزانی که از دمای محیط بیشتر باشد و در نتیجه کاهش هدر رفت انرژی حرارتی، دریافت تاییدیه از انجمن گلخانه سازان آمریکا از جمله مزیتهای گرماتاب گلخانه است.

گرم کردن گلخانه

اهمیت گرم کردن گلخانه

نیاز دمایی گیاهان با یکدیگر متفاوت بوده و هر گیاه در دمای خاصی به حداکثر رشد خود می رسد. اثر نامطلوب دما به شکل های مختلف در گیاه خود را نشان می دهد. اکثر گیاهان اگر در دمای زیر صفر درجه سانتیگراد قرار بگیرند؛ از بین می روند به همین سبب مشاهده می‌شود که پس از اولین یخبندان پاییزه گیاهانی که دمایشان کنترل نشده خشک می شوند.

علت خشک شدن گیاه در دمای زیر صفر درجه تشکیل بلورهای یخ در بافت ها و سلول های آن ها است.

قهوه ای شدن، پیچ خوردن شاخساره ها و جوانه ها، سیاه شدن و نکروز از دیگر ضررهای قرار گرفتن گیاهان در سرما است. برای جلوگیری از این رویداد ها باید یک دستگاه دماسنج در گلخانه داشته باشیم و مرتباً دمای گلخانه را کنترل نماییم؛ در صورت رسیدن دمای گلخانه به نزدیک صفر درجه سانتی گراد برای گرم کردن گلخانه از گرماتاب گلخانه استفاده نماییم.

 

گرماتاب صنعتی

گرماتاب صنعتی چیست؟

گرماتاب صنعتی

برای آگاهی از قیمت و مشاهاده محصولات گرماتاب صنعتی کلیک کنید: گرماتاب

گرماتاب صنعتی می‌تواند از طریق فرایند تابش به جای فرایند جابجایی محیط‌های صنعتی را گرم نماید.

استفاده از گرماتاب صنعتی در دو دهه اخیر به دلیل مزیت هایی که دارد؛ افزایش چشمگیری داشته است.

مرغداری ها، آشیانه های هواپیما، مصلی، انباری ها، سالنهای کارخانجات صنعتی، تعمیرگاه ها، سالن های مترو، فرودگاه ها، گلخانه ها، باراندازها، نمایشگاه ها و غیره از جمله مکان هایی هستند که برای گرمایش آنها می توان از گرماتاب صنعتی استفاده نمود.

استفاده از گرماتاب می تواند به میزان زیادی از مصرف انرژی و سوخت زیاد جلوگیری نماید. علاوه بر این گرماتاب می‌تواند باعث افزایش بهره‌ وری در بعضی از صنایع شود؛ به همین سبب ما به عنوان مثال استفاده از گرماتاب در یکی از صنایع را یعنی صنعت مرغداری را بررسی نموده ایم.

استفاده از گرماتاب در صنعت مرغداری

سالن های مرغداری ها در دهه اخیر به گرماتاب مجهز می شوند؛ طبق تحقیقاتی که در مرغداری ها انجام شده است؛ به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از گرماتاب علاوه بر تهویه مطلوب و کاهش چشمگیر مصرف سوخت باعث افزایش تولید در مرغداری ها نیز شده است؛ که چگونگی تاثیر گرماتاب بر فرآیند تولید را در ادامه شرح می دهیم.

همانطور که می دانید عوامل زیادی بر افزایش رشد طیور تاثیر می گذارد؛ دمای محیط و میزان آمونیاک موجود در محیط دو عامل اصلی موثر بر رشد طیور هستند.

استفاده از سامانه های گرمایشی مانند بخاری یا کوره های گرمایشی در مرغداری ها توصیه نمی شود.

تحقیقات ثابت کرده است استفاده از سیستم های گرمایشی گازی باعث افزایش تجمع آمونیاک در محیط مرغداری ها شده و در نتیجه باعث کاهش رشد پرندگان می‌شود. برای اینکه بتوان از این ضرر اقتصادی جلوگیری کرد به مرغداری ها توصیه می شود از سامانه های گرمایشی استفاده نمایند که دارای تهویه مطلوبی باشد و از تجمع آمونیاک در سالن جلوگیری نماید؛ گرماتاب صنعتی در این مواقع می تواند بهترین گزینه باشد.

افزایش دمای بیش از حد می تواند بر رشد طیور نیز تاثیر بگذارد؛ زیرا در صورتی که دمای محیط برای پرندگان گرم باشد؛ پرندگان بخشی از انرژی خود را صرف تعدیل دمای محیط بدن خود می کنند؛ به همین سبب به مرغداری ها توصیه می شود  از سیستمهای گرمایشی استفاده نمایند که بیش از حد محیط مرغداری را گرم نکند.

همانطور که می دانید سیستم های گرمایشی به غیر از گرماتاب، از طریق فرایند جابجایی هوای محیط را گرم می نمایند؛ طبق این فرایند هوای گرم به دلیل سبک بودن در بالا قرار گرفته و هوای سرد در پایین و کف سالن قرار می‌گیرد؛ به همین سبب با استفاده از سیستم های سرمایشی رایج کف زمین گرم نمی شود؛ در نتیجه با وجود صرف انرژی گرمایی زیاد مرغ ها در دمای مطلوبی قرار نمی گیرند؛ در حالی که اگر از گرماتاب استفاده شود کف سالن به خوبی گرم شده و مرغ ها در آسایش حرارتی قرار می گیرند؛ پس می‌توان عنوان کرد که با استفاده از گرماتاب می‌توان با حداقل مصرف سوخت و انرژی مطلوب ترین دما را در محیط ایجاد نمود.

گرماتاب صنعتی

مزیت های استفاده از گرماتاب صنعتی چیست؟

در سر تیتر قبل به صورت خلاصه در خصوص مزیت های استفاده از گرماتاب صحبت کردیم؛ اما مزیت های گرماتاب به همین موارد محدود نشده و موارد متعددی را شامل می شود به همین سبب صورت لیست وار در ذیل مزیت ها را بر می شماریم:

پوشش حرارتی بالا و گرمایش مطلوب را می‌توان مهم‌ترین مزیت گرما تاب دانست؛ از آنجا که پوشش حرارتی گرماتاب بالا است؛ می‌توان با نصب تعداد کمتری دستگاه دمای مطلوب را ایجاد کرد؛ پوشش حرارتی به ازای هر گرماتاب صنعتی ۶۵ تا ۷۲ متر مربع است.

کاهش انتقال آلودگی و امکان کنترل درجه حرارت  از دیگر مزیتهای گرماتاب است.

مصرف سوخت و انرژی حداقل به میزان ۶۰ درصد یکی دیگر از مهم‌ترین مزیتهای گرماتاب است.

ایجاد گرمایش به صورت سریع، توزیع یکنواخت حرارت در سراسر سالن، امکان کنترل رطوبت،  کم بودن هزینه های تعمیر و نگهداری، امکان شستشو و ضدعفونی کردن دستگاه ها به صورت راحت، مصرف جزئی برق در نمونه های برقی از جمله مزیت‌های گرماتاب است.

قیمت گرماتاب به چه عواملی بستگی دارد؟

گرماتاب صنعتی در اندازه های مختلف تولید می شود؛ گرماتاب که بتواند ۷۲ متر مربع پوشش حرارتی ایجاد نماید قیمت بالاتری نسبت به مورد مشابه خود که ۶۵ متر مربع پوشش حرارتی ایجاد می کند دارد.

گرماتاب  در انواع گازی، برقی و پروپان تولید می‌شود که هر کدام از آنها قیمت های متفاوت خود را دارند.

جنس صفحات بازتاب کننده نور، برند و کشور تولید کننده از جمله عوامل موثر بر قیمت هستند.

گرمایش تابشی

گرمایش تابشی چیست ؟

گرمایش تابشی

برای آگاهی از قیمت و مشاهاده محصولات گرمایش تابشی کلیک کنید: گرماتاب

نحوه ی گرمایش توسط سامانه های گرمایش تابشی ( گرما تابش ) برگرفته از طبیعت و گرمایش خورشید است . در روش گرمایش تابشی ، انرژی خورشیدی بدون جذب در فضای مابین کره زمین و خورشید ، در فضای اتمسفر و سطح زمین به گرما تبدیل می گردد .

چگونگی عملکرد سامانه های گرمایش تابشی

سیستم گرمایش تابشی از مشعل ، لوله تابشی ، منعکس کننده و یک فن مکنده تشکیل شده است . مشعل نسبت هوا با گاز را در لوله تابشی به صورت احتراق کامل می سوزاند و باعث بالا رفتن دمای سطح لوله می گردد .

الکتروموتور و فن مکنده ، جهت احتراق را به سمت انتهای لوله هدایت می کند و منعکس کننده انرژی  تابشی ، لوله را به وسیله امواج الکترومغناطیس به سمت پایین  هدایت می کند و بدین طریق گرمایش لازم را تامین می نماید .

این روش مستقیما در سامانه های گرمایش تابشی موضعی و سامانه های گرمایش تابشی مرکزی مورد استفاده قرار می گیرد .  در این روش با پرهیز از گرم کردن جرم هوا در مصرف انرژی صرفه جویی می گردد و با حذف سرمایه گذاری روی موتور خانه های متداول در سیستم های گرمایشی سنتی و کاهش هزینه تمیر و نگهداری های مربوطه صرفه جویی می گردد .

سابقه ی استفاده از گرمایش تابشی

سابقه استفاده از سیستم های گرمایش تابشی  ( Radiant Heating ) یعنی روشی که در آن بدون نیاز به واسطه ای مانند هوا ، گرما انتقال می یابد به دهه ی 1950 باز می گردد .

در این روش دستگاه مولد گرما ، یک مشعل گازسوز یا گازوئیل سوز است که با گرم کردن ( افزایش دما ) لوله های فلزی ، آن را به تابش وا می دارد . به کمک یک بازتاب دهنده ی ( رفلکتور ) پرتوهای تابشی به سمت مکان موردنظر گسیل داده می شوند تا پس از جذب ، بار دیگر به گرما تبدیل شوند .

در این روش با پرهیز از گرم کردن جرم هوا ( هوای لطیف ) در مصرف ، صرفه جویی می گردد و با حذف سرمایه گذاری برای موتورخانه های متداول در سیستم های گرمایشی سنتی ( حرارت مرکزی و ……. ) و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری صرفه جوی می گردد .

گرمایش تابشی

مشاوره و مزیت های آن

باتوجه به تمام اطلاع رسانی ها در فضاهای مجازی ، تعداد و کارایی هر دستگاه آنچنان متنوع و تخصصی می باشد که مشاوره از متخصصین و کارشناسان ، از مهمترین موارد است . دو سایت مهپا صنعت و سایت گرما صنعت خدمات مناسبی را درخصوص اطلاعات معتبر قیمت روز دستگاه ها و اینکه چه دستگاهی برای چه محیطی مناسب است در کنار پشتیبانی های فنی ، به شما عرضه خواهد شد .

مزایای استفاده از سیستم گرمایش تابش

 • ایجاد تمرکز گرما در روی کف سالن .
 • عدم نیاز و هزینه برای طراحی ، ساخت ، نصب و نگهداری سیستم های قدیمی و سنتی .
 • عدم اشتغال فضای مفیدکاری .
 • ایجاد دمای مورد نظر در کمترین زمان ممکن .
 • کاهش چشمگیر مصرف سوخت و بازگشت سرمایه در سال های اول .
 • امکان گرم نمودن فضاهایی با ارتفا بلند و دهانه های باز با کمترین هزینه .
 • راندمان بالای احتراق ( بیشتر از 90% ) و رعایت مسائل زیست محیطی .
 • استفاده از سیستم های مونیتورینگ و برنامه ریزی برحسب ساعات کارخانه .
 • کاهش آلودگی محیط دراثر چرخش هوا .
 • تامین گرمایش مطلوب با توجه به باز بودن درها .
 • گرم شدن ابزار و قطعات .
 • احساس شادابی بیشتر دراثر امکان تهویه بیشتر .

مکان های قابل استفاده از سیستم گرمایش تابشی

 • کارگاه ها و سالن های تولید کارخانجات .
 • سالن های ورزشی ، مصلاها و سالن های گردهمایی .
 • سالن های پرورش ماکیان ، دامپروری ها و گلخانه ها .
 • آشیانه های هواپیما ، تعمیرگاه های بزرگ و پارکینگ های عمومی .
 • انبارهای عمومی .
 • ایستگاه های راه آهن ، مترو و پایانه های مسافربری .
 • مراکز خرید و فروشگاه ها .

خلاصه ای از آنچه گفتیم

امروزه در پی افزایش بهای حامل های انرژی و مطرح شدن مشکلات زیست محیطی استفاده ی بهینه و هوشمندانه از منابع انرژی به عنوان یکی از شاخص های مهم توسعه شناخته می شود .

الگو برداری از طبیعت رویکرد است که همواره الهام بخش بشر در ابداع فناوری های نوین بوده است . کاربرد سامانه های گرمایشی تابشی به ویژه برای فضاهای بزرگ صنتی ، عمومی ، گلخانه ها و مرغداری ها رویکرد مجدد و هوشمندانه بشر به قوانین طبیعی است که تحولی شگرف در صنعت تاسیسات و گرمایش محیط ایجاد نموده است .

مزایای استفاده از سیستم های گرمایشی تابشی و همچنین مکانیزم عملکرد این سیستم ها که باعث بوجود آمدن این برتری ها شده است مورد بررسی قرارگرفته اند .

هیتر تابشی

هیتر تابشی و انواع آن

هیتر تابشی

برای آگاهی از قیمت هیتر تابشی و دیگر خدمات و محصولات گرماتاب کلیک کنید: گرماتاب

درصورتیکه شما مالک یا مدیر یک ساختمان صنعتی هستید ، باید بدانید که  انتخاب و نگهداری سیستم گرمایشی آن مجموعه اهمیت بسیاری دارد .گرمایش تابشی یک تکنولوژی نوین برای گرم کردن فضاهای داخلی و خارجی به صورت متمرکز است . گرم شدن ازطریق گرمای تابشی را هر روز شاهد هستیم ، که همان گرم شدن توسط تابش نور خورشید است .گرمای تابشی روشی است که به تبعیت  از قوانین تابشی برای انتقال انرژی از منبع گرمایش به صورت مستقیم به جسم موردنظر استفاده می کند . هیتر تابشی و یا سیستم گرمایش تابشی به نوان جایگزینی برای تولید گرما به روش مرسوم و کنونی است و راهی برای تامین گرما برای فضاهای خارجی به نحو محدود شده و کنترل شده می باشد .

روش انتقال گرما

در سیستم گرمایش تابشی کنونی و رایج که عموما ، گرما از منبع گرمایشی در کف تولید می شود ، با جابجائی گرما این انرژی  تولید شده به سمت بالا منتقل و درصورت عدم عایق بندی سقف ، مقدار زیادی انرژی گرمایشی به هدر خواهد رفت .

در سیستم گرمایشی تابشی از سقف ، فضای محدودی را گرم می کند و تا حد قابل توجهی از اتلاف انرژی و مخصوصا در فضاهای باز ، سالن ها ، کارگاه ها و غیره که نیازمند گرما در یک بخش متمرکزی از فضا یا سالن هستیم جلوگیری می کند .

سیستم گرمایش تابشی ازطریق گرمای تابشی ، ساختمان و محیط اطرافش را گرم می کند و مانند روش های گرمایشی متداول و سنتی مانند رادیاتورها عمل نمی کند .

این تکنولوژی از زمان روم باستان وجود داشته . زمانی که در ساخت ساختمان ها یک فضای خالی را در کف باقی می گذاشتند و ازطریق گرم کردن این فضا موجب گرم شدن محیط و ساختمان موردنظر می شدند .

دما داخلی ساختمان هایی که توسط سیستم گرمایش تابشی گرم می شوند نسبت به دمای داخلی ساختمان های گرم شده توسط وسایل گرماش سنتی مثل رادیاتور کمتر می باشد .

سیستم گرمایش تابشی به سه دسته قابل تقسیم است :

گرمایش از کف 2) گرمایش از دیوارها 3) گرمایش تابشی از سقف .

سیستم گرمایش از کف و دیوارها به سیستم دمای پایین معروف ست . به جهت اینکه فضایی که توسط این سیستم ها برای گرم کردن استفاده می شود ، بزرگتر است . ماکسیمم دمای سطح در این روش بین 29 تا 35 درجه سانتیگراد است و بسته به نوع اتاق ، قابل تغییر است . سیستم گرمایش تابشی از سقف بیشتر در سالن های ورزشی ، رستوران ها ، فضاهای باز ، ورودی سالن ها ، سالن های تولید و انبار و گلخانه و مرغداری ها و غیره استفاده می گردد .

هیترهای تابشی با توجه به تنوع در انواع آنها  از جهت کارایی و میزان خدماتی که می تواند ارائه کند نیاز به مشاوره و اخذ اطلاعات از کارشناسان دارد ، بدین جهت مراجعه به سایت ها و سامانه های اطلاع رسانی تخصصی از الزامات می باشد . دو سایت گرما صنعت و سایت مهپا صنعت با تکیه به داشتن اطلاعات به روز از بازار فروش ، موجودی کالا و پشتیبانی های لازم جزو سامانه های معتبر می باشند .

هیتر تابشی

انواع هیترهای تابشی

هیترهای گرماشی تابشی بطور معمول به دو گروه کلی تقسیم می شوند . یک دسته ، هیتر تابشی لوله ای و دسته  دیگر تابش شدید هستند . هیتر های تابشی با شدت بالا (  هیتر تابشی سرامیکی ) معمولا گاز و هوا را درپشت یک صفحه ی سرامیکی حفره دار ترکیب می کنند . این ترکیب از درون حفره ها می گذرن و در سطح این سرامیک می سوزند و ایجاد شعله می کنند .

این شعله به رنگ نارنجی است . دمای سطح سرامیک به بالای 815 درجه سانتیگراد می رسد ، به طور کلی بین 870 تا 980 درجه سانتیگراد خواهد بود . گرمای ایجاد شده مستقیما به محیط منتقل خواهد شد .

امواج تولید شده از این هیترها ، فرکانس بالا و همچنین طول موج پایین تری نسبت به هیترهای تابشی لوله ای دارند . از آنجائی که اندازه این دستگاه ها تا حدودی کوچک هستند ، دمای ایجاد شده از آن فقط به بخش کوچکی از زمین می تابد و آن قسمت را به شدت گرم می کند . به چند دلیل مثل شدت بالای دما و همچنین وجود شعله  در این نوع از هیترها ، انتخاب مناسبی برای گلخانه ها یا فضاهای مشابه نیستند .

هیترهای تابشی لوله ای

در هیترهای تابشی لوله ای ، ترکیب گاز و هوا در یک لوله ی تبادل حرارت می سوزند . این لوله معمولا از جنس آلومینایز گرما دیده است . گرمای سطح این لوله ها در شدیدترین حالت به 480 تا 600 درجه سانتیگراد می رسد .

احتراق  درون لوله اتفاق می افتد و مستقیما در تماس هوای محیط نیست . این هیتر امواجی با فرکانس پایین تر و طول موج بلندتر تولید می کنند .

همجنین این هیترها ، دارای لوله های بلندی هستند که می توانند دما را در محدوده ی گسترده ای بطور یک نواخت پخش کنند و علاوه برآن به دلیل پایین تر بودن سطح دما ، تجربه ی دلپذیرتری را به گیاهان و غیره خواهد داد .

بخاری تابشی

مزایای بخاری تابشی ( بخاری صنعتی )

بخاری تابشی ( بخاری صنعتی )

برای آگاهی از قیمت بخاری تابشی و دیگر خدمات گرماتاب کلیک کنید: گرماتاب

بخاری های تابشی نوعی از سیستم های گرمایشی هستند که به صورت مستقیم در مقابل اشیاء و افراد قرارگرفته و امتداد مسیر تابشی خود را گرم می کند .

قبل از اینکه به توضیح بخاری های تابشی ، انواع آن و مشخصات فنی و ساختار آن بپردازیم ، نیاز است بعضی مطالب را بدانیم .

گرمایش چیست ؟

به فرایند افزایش دما ، گرمایش می گویند . سامانه ها و دستگاه های گوناگونی وجود دارد مانند : بخاری ها ، رادیاتورها ، فن کوئل ها ، پکیج ها و امثال آنها که فرایند گرمایش را انجام می دهند .

انواع مختلفی از سیستم های گرمایشی استاندارد وجود دارد . در مناطقی با آب و هوای سرد ، برای خانه های شخصی و ساختمان های عمومی از گرمایش مرکزی یا شوفاژ استفاده می کنند .

یکی دیگر از راه های گرم کردن فضا ، سیستم حرارتی گرمایش از کف اتاق ها ، سالن ها و محل های موردنظر است . این روش باتوجه به نوع عملکرد آن از هرچه مقرون به صرفه و مفید است .

روش های انتقال حرارت

سه روش برای انتقال حرارت وجود دارد که عبارتند از : 1 ) هدایت رسانشی 2) جابجایی با همرفت 3 ) تابشی یا هدایت . آنچه در اینجا موردنظر می باشد ، نوع سوم انتقال حرارت یعنی تابشی یا هدایت است .

انتقال گرما به روش تابشی به صورت حرکت موجی است و بدون دخالت ، از جسمی به جسمی دیگر منتقل می شود . برای مثال گرما از خورشید با عبور از فضای خلاء و تهی ( فضای مابین خورشید و کره زمین قبل از اتمسفر ) به داخل فضای اتمسفر اطراف کره ی زمین می رسد .

بخاری تابشی

هر جسم داغ حتی بدن هر انسانی از خود ، اشعه هایی ساتع می کند که این اشعه های گرم ، توسط اجسام سردتر جذب می شوند .

امواج گرمایی براساس دمای جسم ممکن است قابل رویت و یا نامرئی باشد . مثلا اگر فلزی به اندازه ی کافی گرم شود ، هنگامی که امواج تابشی مرئی و نامرئی به جسم برخورد کند به سه بخش تقسیم می شوند . بخشی از آن از جسم عبور می کند ، بخشی منعکس می شود و قسمت دیگر جذب آن جسم می شود .

سطوح سیاه و زبر ، تابش کننده و جذب کننده ی خوبی هستند ، ولی سطوح براق ، صاف و روشن جذب کننده ی ضعیفی هستند ، چون بیشتر انرژی تابشی را منعکس می کنند .

سیستم گرمایش تابشی چگونه کار می کند ؟

بیشتر بخاری های مادون قرمز از پروپان ، گاز طبیعی و یا گازوئیل استفاده می کنند . دمای گرمای تولید شده توسط سوزاندن سوخت درون مشعل دستگاه ، موجب گرم شدن سطح لوله های فولادی و یا سرامیکی می شود . سپس گرما از این سطح به شکل انرژی تابشی مادون قرمز منتشر می کردد .

بخاری های تابشی برقی

ساختمان هایی که با استفاده از سیستم بخاری گرمایشی تابشی گرم می شوند به شما کمک می کند 50 – 30 درصد در هزینه های مصرفی برای گرمایش ساختمان صرفه جویی کنید ، زیرا سیستم گرمایش تابشی با ارائه گرمای متمرکز در محل هایی که نیاز به گرم شدن دارند ، کمک می کند تا کل هوای داخل ساختمان را که نیازی به گرم کردن آن نداریم ، گرم نکنیم .

هیترها و بخاری گرمایش تابشی ، اجسام ، ماشین آلات و افرادی را که در شعاع تشعشع آن قراردارند را گرم می کند . تشعشات فرو سرخ تبدیل به گرما می شوند و در افراد احساس راحتی با مایی مناسب ایجاد می کند .

به عنوان مثال در یک سالن صنعتی که افراد در منطقه ی مشخصی فعالیت می کنند ، استفاده از سیستم گرمایشی تابشی می تواند بسیار کارآمد باشد ، زیرا با استفاده از این سیستم ، تنها محل فعالیت و تردد افراد گرم می شود .

بخاری های تابشی برای گرم کردن مناطقی که محوطه باز دارند مانند باراندازها ، اسکله ها و یا سالن های صنعتی که دائما در سالن ، باز و بسته می شود کارایی بالایی دارند . در این نوع از محل ها نیاز نیست محوطه گرم گردد بلکه منظورنظر ، پرسنلی است که درحال اشتغال در یک محل ثابت و خاص هستند .

مزایای استفاده از گرمایش تابشی

بی صدا بودن ، عدم ایجاد آلودگی ، عدم نیاز به کانال یا لوله های گرمایی ، تمیز بودن محل و استفاده ی سهل و آسان از این نوع ایجاد گرمایش .

خدمت رسانی

درخصوص کسب اطلاعات بیشتر ، اخذ قیمت ها و نحوه ی سرویس دهی سامانه ها و سایت هایی درخدمت شما عزیزان  می باشند ، که تمامی نیازهای شما را برطرف خواهند کرد . سایت گرما صنعت و سایت مهپا صنعت ازجمله سامانه های فعال و دارای گروه های مهندسی و تخصصی هستند که مشاوره های لازم را دراختیارتان قرار می دهند .

ازجمله اطلا عاتی که سایت گرما صنعت و سایت مهپا صنعت دراختیار شما قرار می دهند عبارتند از :

 • سیستم گرمایشی صنعتی
 • سیستم گرمایشی مرغداری ها ، سالن های تولیدی ، فضاهای باز و رستوران ها ، سالن های ورزشی ، سالن های نمایش و کنسرت ، تعمیرگاه ها و خودروسازی ، گلخانه ها و پرورش بذر و نهال ، کارگاه ها و صنایع کوچک .
 • انواع کنترل های هوشمند و دیجیتال برای کلیه مراکز .
 • طراحی و ارائه نقشه ی ساخت سیستم های گرمایش تابشی .
 • تعمیر ، خدمات پس از فروش و تامین قطعات موردنیاز سیستم های واگذار شده .
عملکرد-و-نکاتی-درباره-سیستمهای-گرمایشی-در-گلخانه

خرید گرماتاب | گرماتاب چه انواعی دارد و در کجا می توان از آن بهره برد؟

 خرید گرماتاب

چنانچه باتوجه به نوع عملکرد هیترهای تابشی ، درنظر دارید اقدام به خرید گرماتاب و راه اندازی این نوع از سیستم گرمایشی نمایید ، با مراجعه به سایت های معتبر قادر خواهید بود اطلاعات لازم را ازجهت مشخصات فنی ، ویژگی ها ، ساختار و قیمت مناسب آنها بدست آورید . دو سایت گرما صنعت و سایت مهپا صنعت به صورت تخصصی  قادر هستند خدمات موردنیازتان را تامین نمایند . در ادامه همراه ما باشید تا انواع گرماتاب و خرید آن آشنا شوید.

انواع دستگاه های گرماتاب

در زیر به نوع خدمات و موارد استفاده ی دستگاه های گرما تاب اشاره می گردد .

هیتر تابشی گرما تاب با رعایت استانداردهای بین المللی و ایران تولید و عرضه می گردد . این محصولات باتوان تابشی بالا ، مناسب برای ایجاد گرمایش در تمام محیط های موردنظرتان می باشند .

از جمله موارد آنها عبارتند از :

سالن های صنعتی

هیتر گرمایشی گرما تاب این امکان را به کار ما می دهد تا منطقی از سالن را که گرمایش آن موردنظر می باشد ، انتخاب نمایید . بدین معنا که مدیران این واحدها می توانند با مشخص نمودن ایستگاه های کاری کارکنان در سالن ، فقط گرمایش این مناطق را تامین نمایند . درحالیکه در سامانه های هوای گرم ایجاد گرمایش منطقه ای بدون تیغه بندی سالن به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد .

گرمایش یک سالن به صورت موضعی باعث صرفه جوئی زیاد در مصرف سوخت شده و هزینه اولیه سیستم گرمایش کارخانه یا سالن های صنعتی را تاحد زیادی نیز پایین می آورد .

سالن های ورزشی و استخر

دیگر کاربرد هیتر تابشی گرما تاب استفاده در سالن های ورزشی می باشد . کاربری غیردائم سالن های ورزشی باعث می شود که درصورت استفاده از موتورخانه مرکزی در مواقع تعطیلی سالن ها نیز مجبور باشیم سیستم گرمایش را روشن نگه داریم ، درحالیکه با استفاده از هیترتابشی گرما تاب ، چند دقیقه پس از روشن نمودن دستگاه ها ، گرمایش مطلوب حداقل پنجاه درصد درکف سالن تامین می شود .

خرید گرماتاب

سالن های گلخانه

متاسفانه می توان گفت که در حال حاضر جهت تامین گرمایش بسیاری از گلخانه ها ، از روش های گرمایش همرفتی مانند هیترها ، بخاری های کارگاهی ، کوره های هوای گرم و غیره استفاده می شود . این روش ها باتوجه به انتقال انرژی گرمایی به هوا و حرکت هوای گرم به سمت بالا ، عمده ی انرژی ازطریق سقف و دیواره ها اتلاف می گردد .

استفاده از هیترهای تابشی گرما تاب می تواند مصرف بی رویه سوخت گرمایشی را کنترل نماید و دمای مناسب و متمرکز را برای رشد گیاهان باتوجه به میزان و درجه گرمای مورد نیازشان ایجاد کرد .

از دیگر مزایای استفاده از هیتر گرمایشی گرما تاب می توان به این موارد نیز اشاره نمود :

 • دارای قدرت گرمایش تا 45000 کیلوکالری .
 • عدم نیاز به موتورخانه ی مرکزی و در نتیجه کاهش هزینه نگهداری .
 • ایجاد گرمایش متمرکز در یک سالن بزرگ .
 • جلوگیری از چرخش هوا و حفظ سلامت محیط .
 • عدم دخالت هوا برای گرمایش .
 • جلوگیری از جریانات هوا مانند باد و حرکت های تند هوایی در میزان گرمای مورد نیاز .
 • کاهش گرادیان دمایی بین کف و سقف سالن .
 • احساس مطلوب و آسایش گرمایی یکسان با دمای پایین تر .
 • مستقل بودن هر سامانه تابشی .
 • گرمایش سریع بعداز راه اندازی هیتر گرمایشی .
 • نصب سریع و رایگان توسط فروشندگان و ارائه کنندگان محصولات .

هیترهای گرمایشی گرماتاب در دو سری UT و SL تولید می شوند که سری UT با توان تابشی زیاد جهت گرمایش فضاهایی با ارتفا بلن ، کاربرد دارد و سری SL با طول بلند جهت گرمایش فضاهایی با ارتفاع کم مناسب است .

نکته ای در مورد گرماتاب

مواردی که جهت قیمت گذاری این محصول توسط تولیدکنندگان آن درنظر گرفته شده است عبارتند از :

 • انتخاب بهترین مواد اولیه موجود در بازار .
 • دقت بسیار بالا در مونتاژ .
 • بالاترین دوره ی گارانتی و خدمات پس از فروش .
 • بزرگ ترین شبکه نصب و خدمات پس از فروش .
 • ارائه خدمات رایگان .
 • امکان سنجی و مهندسی پروژه .

چند سوال مهم

گرماتاب اصلی کدام است ؟

گرماتاب برند ثبت شده ی ایران مشعل بوده و تنها گرما تاب تولیدی ایران مشعل ، گرما تاب اصلی است .

قیمت گرما تاب چقدر است ؟

گرماتاب مدل های متفاوتی برای هر محیط و کسب و کار ارائه می دهد . ازطرفی ممکن است محیط شما نیاز به راهکارهای ترکیبی و یا استفاده از چند دستگاه داشته باشد که تیم مهندسی گرما تاب ایران راه کارها را به صورت رایگان ارائه می دهد .

امتیازی دیگر با خرید گرماتاب

 • اولین و بزرگترین تولیدکننده ی سیستم های گرمایش تابشی در ایران .
 • دارنده ی اولین نشان استاندارد ملی در صنعت با دراختیار داشتن آزمایشگاه مدرن و مجهز .
 • تنها دارنده دستگاه مجهز به سیستم کنترل برد هوشمند جهت عیب یابی دقیق دستگاه های گرمایش تابشی در ایران .
 • بهره گیری از 22 نماینده تخصصی فروش ، نصب و خدمات پس از فروش .
 • پنج سال گارانتی فن ، مشعل ده سال و پانزده سال گارانتی لوله .

ulh-1176x445

خرید سیستم گرمایشی تابشی | هر آنچه باید بدانید

خرید سیستم گرمایشی تابشی

شما هم احتمالا هنگام خرید سیستم های گرمایشی برای گرم نمودن انواع محیط های، خانه، محل کار، سالن های بزرگ، مراکز صنعتی و تجاری و… حتما با خود فکر نموده و با صاحب نظران مشورت کرده اید که خرید کدام  برای کاربری مورد نظر شما مناسب است. اگر شما به دنبال خرید سیستم های گرمایشی برای گرمایش فضای بزرگ مثل سالن های ورزشی هستید، خرید سیستم گرمایشی تابشی و هیتر تابشی به شما پیشنهاد می گردد.

هیترهای تابشی که در ایران به نام گرماتاب شناخته می شوند. هیتر تابشی گرماتاب و بخاری های تابشی در انواع مختلف سقفی و دیواری و ایستاده تولید میشوند و کاربری های متفاوتی دارند که هنگام خرید گرماتاب، و خرید بخاری ها و هیتر تابشی باید به آن توجه نمایید. تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا با انواع این هیتر تابشی گرماتاب بیشتر آشنا شوید.

خرید دستگاه های بزرگ و حساسی مانند خرید گرماتاب که به توجه به نکات ایمنی و شرایط مناسب نصب و نگهداری نیاز دارید که به هنگام خرید باید آن ها را مدنظر قرار داده و با دقت مورد بررسی قرار دهید. اگر محصول خریداری شده شما ایمنی کافی نداشته باشد و مراحل نصب و نگهداری گرماتاب و بخاری های تابشی با دقت  صورت نگیرد و توسط متخصصین این کار تایید نشود ممکن است باعث آتش سوزی و آسیب های احتمالی بر فرض غیر قابل جبران گردد.

پیشنهاد می گردد قبل از اینکه اقدام به خرید  گرماتاب، بخاری های تابشی یا هیتر تابشی نمایید مشورتی با مشاوران فروش داشته باشید تا در مورد میزان مصرف برق برای محل مورد استفاده شما راهنمایی های دقیقی انجام دهند.

خرید سیستم گرمایشی تابشی

خرید انواع گرماتاب بخاری های تابشی، هیتر تابشی

همانطور که در قسمت بالا عرض شد  هیتر تابشی  و بخاری تابشی در انواع و مدل های مختلف ساخته می شوند که  به هنگام خرید گرماتاب باید کاربری انواع مدل های آن را مد نظر قرار دهید. کاربران می‌توانند انواع گرماتاب را در مدل‌های ایستاده، سقفی، و دیواری خریداری نمایند. که در زیر به شرح مفصل تر آن ها خواهیم پرداخت.

خرید گرماتاب، هیتر تابشی و بخاری های تابشی سقفی

 همانطور که از اسم این نوع گرماتاب مبین است  گرماتاب سقفی به گونه ای است که به صورت آویزان از سقف ساختمان نصب می‌شود. یکی از نکات مهم در مورد به کارگیری و نگهداری و خرید گرماتاب‌های سقفی باید مورد توجه قرار دهید این است که هنگام خرید گرماتاب سقفی دفترچه ی راهنمای آن را برای نصب بهتر  دقت مطالعه نمایید  و نکات لازم در مورد نصب ایمن را رعایت کنید.  باید دقت کنید که هیچ گونه علائم ساییدگی و پارگی در زنجیر نگهدارنده گرماتاب یا سقف ساختمان نمایان نباشد.

و به هنگام خرید گرماتاب سقفی شرایط نگهداری و نکات حرفه ای مربوط به هیتر تابشی گرماتاب و بخاری تابشی از فروشندگان بپرسید.

خرید گرماتاب و بخاری های تابشی  ایستاده و دیواری

هنگام نصب گرماتاب و بکارگیری بخاری‌های تابشی ایستاده و دیواری نیز باید فاصله‌ی استاندارد آنها از اشیاء موجود در اطراف بخاری را رعایت نمایید اگر از گرماتاب ایستاده استفاده می‌کنید مطمئن باشید که افراد یا کودکان در اطراف بخاری رفت و آمد ندارند و با بخاری برخورد نخواهند کرد و گرماتاب ایستاده و دیواری از دسترس کودکان دور باشد‌ و دفترچه ی راهنمای نصب گرماتاب را حتما مطالعه نمایید و هنگام خرید گرماتاب های سقفی به کاربری و شرایط فضای مورد نظر خود دقت نمایید.

نکاتی که هنگام خرید گرماتاب، بخاری و هیتر تابشی با به آن ها توجه نمود

همانطور که گفته شد انواع گرماتاب ها و بخاری های تابشی و سایر سیستم های گرمایشی در بازار وجود دارد؛ بنابراین خریدار هنگام خرید گرماتاب و سایر سیستم های گرمایشی با انواع و مدل های متفاوت روبه رو می شود و در اینکه کدام سیستم بهتر است سردرگم می ماند.

در زیر به تعدادی از ملاک های انتخاب و خرید گرماتاب، هیتر تابشی، بخاری تابشی و سایر سیستم های گرمایشی اشاره شده است:

 • اولین نکته ای که در خرید گرماتاب و سیستم گرمایشی تابشی باید مورد توجه قرار بدهید این است که این سیستم در زمان کار تا چه میزان می تواند ایمنی و آسایش را در کاربری شما فراهم آورد.
 • مقرون به صرفه بودن در هزینه های سوخت و انرژی ؛ با توجه به بالابودن هزینه های مربوط به سرانه های سوخت و انرژی در خرید گرماتاب، بخاری ها و هیتر تابشی بهینه بودن سیستم گرمایشی استفاده باید مورد توجه قرار بگیرد تا در چنین فضاهایی که با هوای محیط تبادل مستقیمی انرژی وجود دارد از سیستم هایی مثل گرماتاب ها استفاده شود که انرژی کمتری را مصرف می کنند.
 • یکی از معیارهایی که می تواند در خرید گرماتاب باید مورد توجه قرار بگیرد نحوه انتشار گرما در محیط و نیز نحوه کنترل نمودن این گرما منتشر شده است.
 • یکی از مهم ترین معیار ها در خرید گرماتاب و انتخاب سیستم های گرمایشی، بخاری تابشی و هیتر تابشی میزان فضای اشغال شده توسط دستگاه است.

کاربردی های هیتر تابشی گرماتاب

هیتر تابشی گرماتاب  برای گرمایش فضاهای صنعتی و تجاری مانند سالن تولید، انبار مواد، سوله صنعتی، سالن ورزشی، آشیانه هواپیما ، گلخانه، مرغداری، تعمیرگاه، رستوران و از این دست فضاهای بزرگ که دارای تعویض هوای کافی بوده و فواصل مجاز از مواد قابل اشتعال را دارند مورد استفاده قرار می گیرند‌.

هیتر تابشی گرماتاب و بخاری های تابشی از چه نوع سوختی استفاده می کنند؟

هیتر تابشی گرماتاب  یکی از مدرن ترین سیستم های گرمایشی می باشد که با توجه به گسترش روز افزون فضاهای باز از قبیل رستوران ها، آلاچیق ها، باغ رستوران ها، روف گاردن ها و تراس ها در سطح شهرها و کلان شهرها،  بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرد.

هیترهای تابشی گرماتاب از مشعلی مخصوص به خود برخوردار هستند که بسته به نوع سوخت مصرفی می توانند با گاز شهری و یا گاز کپسول کار کنند.  شما هنگام خرید گرماتاب و هیتر های تابشی با توجه به کاربردی مورد نظر خود و سایر شرایط  دخیل در خرید انواع هیترهای تابشی که با گاز شهری و یا گاز کپسول کار می کنند محصول مورد نظر خود را با مشورت کارشناسان و متخصصان انتخاب نمایید.

قیمت هیتر تابشی گرماتاب

قیمت هیتر تابشی گرماتاب بر اساس چه عواملی تعیین می شوند؟

قیمت هیتر تابشی گرماتاب

هیتر تابشی گرماتاب برای گرمایش کلی و موضعی فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که این فضاها عموما صنعتی و تجاری هستند که از آن ها می توان به گزینه هایی همچون سالن ورزشی، آشیانه هواپیما، انبار مواد و… اشاره کرد. قیمت هیتر تابشی گرماتاب اهمیت بسیار بالایی دارد و به دلیل کاربردهایی که دارد کمی گران است. ولی با توجه به اینکه می توانند هوا را به خوبی تعویض کنند، بسیار به صرفه می باشد.

هیتر تابشی دستگاهی گرمایشی بوده که از طریق بازتاب گرما توسط اجزاء آینه مانند عملکردی همچون گرمایش ناشی از تابش خورشید حاصل می شود. هیتر تابشی گرماتاب و یا همان بخاری های تابشی کاربرد های فراوانی دارند که جلوتر به آن ها اشاره می شود و طیف نسبتا زیادی از افراد استفاده از بخاری های تابشی را ترجیح می‌دهند. چیزی که برای مصرف کنندگان بیش از هر چیزی اهمیت دارد قیمت گرماتاب است.

قیمت گرماتاب ها و بخاری های تابشی  است‌ و همچنان این عقیده وجود دارد که قیمت گرماتاب هیتر تابشی و یا بخاری های تابشی نسبت به انواع سایر سیستم های گرمایشی بالاتر و گران تر می باشد. اما با این وجود به خاطر مزایا و فواید استفاده از بخاری های تابشی و گرماتاب ها و مصرف بهینه انرژی این نوع سیستم گرمایشی نظر بسیاری را به خود جلب نموده است.

قیمت هیتر تابشی گرماتاب

عوامل موثر بر قیمت گرماتاب، هیتر تابشی و بخاری  تابشی

هنگامی که شما اقدام به خرید گرماتاب ، هیتر تابشی و بخاری های تابشی می کنید با هزینه ای را بابت خرید محصول به فروشنده و عرضه کنندگان آن پرداخت نمایید این همان چیزی است که به آن قیمت گرماتاب می گویند.

برای خریداران و مصرف کنندگان  قیمت گرماتاب از المان هایی است که تاثیر مهمی در خرید انواع گرماتاب دارد.

وقتی شما یک کالا را مخصوصاً  کالاهای  صنعتی  و سرمایه ای مثل گرماتاب، هیتر تابشی و بخاری تابشی را خریداری می‌کنید در واقع فقط شما یک محصول با یک سری ویژگی را خریداری نمی کنید شما هویت، برند، عملکرد، پاسخگویی شرکت سازنده در آینده، حس اطمینان و در اصل یک سرمایه را خریداری می کنید نمی توان با بیان ” یک کلمه ”اینکه قیمت گرماتاب  گران یا ارزان است و یا صرفاً با احساسی که نسبت به یک عدد پیدا می کنید نسبت به ارزش واقعی محصول از روی قیمت گرماتاب قضاوت صحیحی داشته باشید‌.

شاخص های متعددی که بر قیمت گرماتاب موثر است:

 • انتخاب بهترین مواد اولیه موجود در بازار در تولید انواع گرماتاب و بخاری های تابشی
 • دقت بسیار بالا در مونتاژ هیتر تابشی گرماتاب
 • بالاترین دورۀ گارانتی و خدمات پس از فروش گرماتاب
 • بزرگترین شبکۀ نصب و خدمات پس از فروش گرماتاب در سراسر کشور
 • بهره مندی از تیم های مهندسی قبل و بعد از فروش گرماتاب قیمت گرماتاب را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • ارائه خدمات رایگان مشاوره در پس و بعد از خرید گرماتاب در قیمت گرماتاب موثر است.
 • امکان سنجی و مهندسی پروژه

نکته: گرماتاب  انواع مدل های متفاوتی دارند که  برای هر محیط و کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرند. که قیمت گرماتاب، بخاری تابشی و هیتر تابشی با توجه به انواع مدل های آن متفاوت است. از طرفی ممکن است محیط شما به گونه ای باشد که برای گرمایش آن نیاز به راهکار های ترکیبی و یا استفاده از چند دستگاه داشته باشد که تیم مهندسی گرماتاب شما را راهنمایی خواهند کرد در این صورت قیمت گرماتاب و هیتر تابشی  برای شما اهمیت بیشتری دارد‌.

کاربرد هیتر تابشی چیست؟

هیتر تابشی لوله ای که در ایران با عنوان گرماتاب و انواع بخاری های تابشی معروف است.  امروزه گرماتاب ها یکی از اصلی ترین و البته کم هزینه ترین سامانه های گرمایشی به حساب می آیند که از آن به عنوان گرمایش فضاهایی که ارتفاع بالای 3 متر دارند استفاده می شود. از این موارد می توان به گزینه هایی همچون سالن های بزرگ صنعتی، گلخانه ها، مرغداری ها، پارکینگ های خودرو، فضاهای ورزشی و… اشاره کرد.

پس از دهه ی ۷۰ م ميلادی گرماتاب ها، بخاری تابشی به دلیل مزیت ها و ویژگی های مناسب به ویژه قیمت گرماتاب که به نسبت کارایی آن مطلوب است و همچنین تعمیر راحت تر این نوع سیستم های گرمایشی،  در تامین گرمایش فضاهای بزرگ، استفاده از این محصول گسترش یافته است و ساختار انواع هیترها تابشی، و بخاری های تابشی که همانطور که عرض شد در ایران با نام گرماتاب معروف است در قیمت متفاوت گرماتاب و به ویژه از جهت پیکربندی، توسعه و تنوع بیشتری یافته است‌.

از اجزای سازنده هیتر تابشی گرماتاب:

 • مشعل
 • لوله آتشخوار
 • منعکس کننده
 • فن مکنده

قیمت هیتر تابشی گرماتاب

هیتر تابشی گرماتاب ها بخاری ها تابشی چگونه کار می کنند؟

مخلوط گاز مایع یا شهری و هوا با یک نسبت مناسب به صورت احتراق کامل توسط مشعل درون یک لوله سوزانده می شود و سپس دمای لوله به طور متوسط تا C 300° بالا می رود‌. انرژي تابشی لوله با استفاده از یک منعکس کننده به سمت پایین هدایت  می شود و گرمای لازم را برای گرم نمودن محیط مورد نظر تامین می کند.

فن مکنده نیز مکش لازم را درون لوله به منظور حركت محصولات حاصل از سوختن به سمت انتهاي لوله فراهم می نماید. دستگاه هیتر تابشی گرماتاب داراي دو مدل رایج خطی و U شکل است که قیمت گرماتاب برای این دو مدل با توجه به کارایی، گارانتی، خدمات پس از فروش و… متفاوت است. این گرماتاب ها به صورت مستقل و جدا از یکدیگر در سالن نصب می شوند بنابراین  خرابی و نقص احتمالی یکی از این دستگاه های سیستم های گرمایشی هنگام نصب در یک فضا بر عملکرد سایر دستگاه ها تاثیری نخواهد داشت.

بهترین قیمت  هیتر تابشی گرماتاب و بخاری های تابشی

اگر شما به عنوان یک خریدار برای خرید‌ گرماتاب  و بخاری های تابشی به مراکز خرید گرماتاب به صورت حضوری و غیر حضوری مراجعه نمایید بدون شک از جانب متخصصان و پشتیبانی های خرید این محصول انواع قیمت گرماتاب و مدل های متنوع از این محصول به شما ارائه می گردد. گاهی ممکن است شما محصولی با قیمت ارزان انتخاب  و خریداری نمایید اما توجه نمایید که خرید ارزان گرماتاب بدون توجه به ارزش واقعی آن می تواند ضرر بیشتری نسبت به خرید گرماتابی که قیمت گران تری دارد به شما تحمیل کند. پس توجه نماید با وجود اینکه قیمت گرماتاب و بخاری های تابشی از پارامتر های مهم است اما باید خرید محصول با کیفیت را اولویت قرار داده و در کنار قیمت هیتر تابشی گرماتاب به آن توجه نمایید پس بهترین قیمت گرماتاب محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب است.