ulh-1176x445

خرید سیستم گرمایشی تابشی | هر آنچه باید بدانید

خرید سیستم گرمایشی تابشی

شما هم احتمالا هنگام خرید سیستم های گرمایشی برای گرم نمودن انواع محیط های، خانه، محل کار، سالن های بزرگ، مراکز صنعتی و تجاری و… حتما با خود فکر نموده و با صاحب نظران مشورت کرده اید که خرید کدام  برای کاربری مورد نظر شما مناسب است. اگر شما به دنبال خرید سیستم های گرمایشی برای گرمایش فضای بزرگ مثل سالن های ورزشی هستید، خرید سیستم گرمایشی تابشی و هیتر تابشی به شما پیشنهاد می گردد.

هیترهای تابشی که در ایران به نام گرماتاب شناخته می شوند. هیتر تابشی گرماتاب و بخاری های تابشی در انواع مختلف سقفی و دیواری و ایستاده تولید میشوند و کاربری های متفاوتی دارند که هنگام خرید گرماتاب، و خرید بخاری ها و هیتر تابشی باید به آن توجه نمایید. تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا با انواع این هیتر تابشی گرماتاب بیشتر آشنا شوید.

خرید دستگاه های بزرگ و حساسی مانند خرید گرماتاب که به توجه به نکات ایمنی و شرایط مناسب نصب و نگهداری نیاز دارید که به هنگام خرید باید آن ها را مدنظر قرار داده و با دقت مورد بررسی قرار دهید. اگر محصول خریداری شده شما ایمنی کافی نداشته باشد و مراحل نصب و نگهداری گرماتاب و بخاری های تابشی با دقت  صورت نگیرد و توسط متخصصین این کار تایید نشود ممکن است باعث آتش سوزی و آسیب های احتمالی بر فرض غیر قابل جبران گردد.

پیشنهاد می گردد قبل از اینکه اقدام به خرید  گرماتاب، بخاری های تابشی یا هیتر تابشی نمایید مشورتی با مشاوران فروش داشته باشید تا در مورد میزان مصرف برق برای محل مورد استفاده شما راهنمایی های دقیقی انجام دهند.

خرید سیستم گرمایشی تابشی

خرید انواع گرماتاب بخاری های تابشی، هیتر تابشی

همانطور که در قسمت بالا عرض شد  هیتر تابشی  و بخاری تابشی در انواع و مدل های مختلف ساخته می شوند که  به هنگام خرید گرماتاب باید کاربری انواع مدل های آن را مد نظر قرار دهید. کاربران می‌توانند انواع گرماتاب را در مدل‌های ایستاده، سقفی، و دیواری خریداری نمایند. که در زیر به شرح مفصل تر آن ها خواهیم پرداخت.

خرید گرماتاب، هیتر تابشی و بخاری های تابشی سقفی

 همانطور که از اسم این نوع گرماتاب مبین است  گرماتاب سقفی به گونه ای است که به صورت آویزان از سقف ساختمان نصب می‌شود. یکی از نکات مهم در مورد به کارگیری و نگهداری و خرید گرماتاب‌های سقفی باید مورد توجه قرار دهید این است که هنگام خرید گرماتاب سقفی دفترچه ی راهنمای آن را برای نصب بهتر  دقت مطالعه نمایید  و نکات لازم در مورد نصب ایمن را رعایت کنید.  باید دقت کنید که هیچ گونه علائم ساییدگی و پارگی در زنجیر نگهدارنده گرماتاب یا سقف ساختمان نمایان نباشد.

و به هنگام خرید گرماتاب سقفی شرایط نگهداری و نکات حرفه ای مربوط به هیتر تابشی گرماتاب و بخاری تابشی از فروشندگان بپرسید.

خرید گرماتاب و بخاری های تابشی  ایستاده و دیواری

هنگام نصب گرماتاب و بکارگیری بخاری‌های تابشی ایستاده و دیواری نیز باید فاصله‌ی استاندارد آنها از اشیاء موجود در اطراف بخاری را رعایت نمایید اگر از گرماتاب ایستاده استفاده می‌کنید مطمئن باشید که افراد یا کودکان در اطراف بخاری رفت و آمد ندارند و با بخاری برخورد نخواهند کرد و گرماتاب ایستاده و دیواری از دسترس کودکان دور باشد‌ و دفترچه ی راهنمای نصب گرماتاب را حتما مطالعه نمایید و هنگام خرید گرماتاب های سقفی به کاربری و شرایط فضای مورد نظر خود دقت نمایید.

نکاتی که هنگام خرید گرماتاب، بخاری و هیتر تابشی با به آن ها توجه نمود

همانطور که گفته شد انواع گرماتاب ها و بخاری های تابشی و سایر سیستم های گرمایشی در بازار وجود دارد؛ بنابراین خریدار هنگام خرید گرماتاب و سایر سیستم های گرمایشی با انواع و مدل های متفاوت روبه رو می شود و در اینکه کدام سیستم بهتر است سردرگم می ماند.

در زیر به تعدادی از ملاک های انتخاب و خرید گرماتاب، هیتر تابشی، بخاری تابشی و سایر سیستم های گرمایشی اشاره شده است:

  • اولین نکته ای که در خرید گرماتاب و سیستم گرمایشی تابشی باید مورد توجه قرار بدهید این است که این سیستم در زمان کار تا چه میزان می تواند ایمنی و آسایش را در کاربری شما فراهم آورد.
  • مقرون به صرفه بودن در هزینه های سوخت و انرژی ؛ با توجه به بالابودن هزینه های مربوط به سرانه های سوخت و انرژی در خرید گرماتاب، بخاری ها و هیتر تابشی بهینه بودن سیستم گرمایشی استفاده باید مورد توجه قرار بگیرد تا در چنین فضاهایی که با هوای محیط تبادل مستقیمی انرژی وجود دارد از سیستم هایی مثل گرماتاب ها استفاده شود که انرژی کمتری را مصرف می کنند.
  • یکی از معیارهایی که می تواند در خرید گرماتاب باید مورد توجه قرار بگیرد نحوه انتشار گرما در محیط و نیز نحوه کنترل نمودن این گرما منتشر شده است.
  • یکی از مهم ترین معیار ها در خرید گرماتاب و انتخاب سیستم های گرمایشی، بخاری تابشی و هیتر تابشی میزان فضای اشغال شده توسط دستگاه است.

کاربردی های هیتر تابشی گرماتاب

هیتر تابشی گرماتاب  برای گرمایش فضاهای صنعتی و تجاری مانند سالن تولید، انبار مواد، سوله صنعتی، سالن ورزشی، آشیانه هواپیما ، گلخانه، مرغداری، تعمیرگاه، رستوران و از این دست فضاهای بزرگ که دارای تعویض هوای کافی بوده و فواصل مجاز از مواد قابل اشتعال را دارند مورد استفاده قرار می گیرند‌.

هیتر تابشی گرماتاب و بخاری های تابشی از چه نوع سوختی استفاده می کنند؟

هیتر تابشی گرماتاب  یکی از مدرن ترین سیستم های گرمایشی می باشد که با توجه به گسترش روز افزون فضاهای باز از قبیل رستوران ها، آلاچیق ها، باغ رستوران ها، روف گاردن ها و تراس ها در سطح شهرها و کلان شهرها،  بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرد.

هیترهای تابشی گرماتاب از مشعلی مخصوص به خود برخوردار هستند که بسته به نوع سوخت مصرفی می توانند با گاز شهری و یا گاز کپسول کار کنند.  شما هنگام خرید گرماتاب و هیتر های تابشی با توجه به کاربردی مورد نظر خود و سایر شرایط  دخیل در خرید انواع هیترهای تابشی که با گاز شهری و یا گاز کپسول کار می کنند محصول مورد نظر خود را با مشورت کارشناسان و متخصصان انتخاب نمایید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code