سیستم گرمایشی مکان های عمومی

سیستم گرمایشی مکان های عمومی چیست؟

سیستم گرمایشی مکان های عمومی

به طور کلی سیستم های گرمایشی مکان های عمومی به دو دسته صنعتی و غیرصنعتی تقسیم می شوند .

۱. سیستم گرمایشی اماکن غیر صنعتی :   این سیستم ها در مکانهای مسکونی ، اداری ، فروشگاهی ، مکان های عمومی دیگر  مانند رستوران ، تئاتر ، بیمارستان   مدرسه ، مسجد کاربرد دارند .

۲. سیستم گرمایشی اماکن صنعتی : این سیستم ها شامل  اماکن صنعتی مانند  کارخانجات نساجی ، کاغذ سازی ، تولید شیرینی‌ها ، واحدهای صنعتی ، چاپ و عکاسی است .

سیستم های گرمایشی که می‌توانند در اماکن عمومی صنعتی و غیرصنعتی استفاده شود ، کاربر با توجه به ارتفاع سقف این مکان‌ها و متراژ آنها وسایل گرمایشی را انتخاب کرده و در فصول زمستان از آن استفاده می‌کنند . سیستم های گرمایشی در انواع مختلفی مانند بویلر، موتورخانه و پکیج به عنوان ایجاد کننده آب گرم دستگاه‌های یونیت، هیتر،رادیاتور، سیستمهای سرمایش از کف فن کویل، هواساز و غیره که این دستگاه ها باعث تبادل حرارت بین آب گرم و هوای درون ساختمان می‌شوند به‌ کار می‌روند .

رادیاتور

سیستم های گرمایشی  در رادیاتورهای قدیمی که در زیر پنجره قابل نصب بودند  انرژی گرمایی زیادی هدر می دادند .  اما در رادیاتور های امروزی و مدرن سعی شده که در مصرف انرژی بهینه سازی شود و رادیاتور های زیبایی را در سایزهای مختلف تولید کنند . سیستم حرارت مرکزی جزئی از سیستم های  گرمایشی است گرما را به موتورخانه یا پکیج رادیاتور منتقل می‌کند و باعث گرم شدن فضا می شود . رادیاتورها توزیع کننده حرارت هستند که در انواع مختلفی در بازار وجود دارند . رادیاتور شیشه ای از جمله رادیاتور هایی است که علاوه بر این که نقش مهمی در تامین گرمای ساختمان دارد ، به عنوان رادیاتور دکوراتیو هم از آن استفاده می شود  .

می توان  شیشه ای را که بر روی این رادیاتور وجود دارد ،  تصویر دلخواه را به صورت سفارشی بر روی آن حک کرد و زیبایی ظاهری به آن بخشید . سیستمهای تولید گرما مانند بخاری ها ، انواع شومینه و رادیاتور های معمولی باید در جاهای معینی از ساختمان نصب و راه اندازی شوند . اما رادیاتورهای شیشه ای با داشتن نمای زیبا می توانند در هر جایی که دلخواه ما است ،  نصب کنیم . رادیاتورهای شیشه ای با رادیاتورهای معمولی تفاوت هایی دارد .  این تفاوت‌ها در نوع لوله کشی آنها است که  برای نصب رادیاتور های شیشه ای  احتیاجی به لوله کشی نیست و از طریق لوله ها اتلاف انرژی صورت نمی گیرد به محض روشن کردن این رادیاتورها با سرعت زمان زیادی  گرمای زیادی به محیط منتقل می کند و بازدهی ۱۰۰% دارد .

سیستم گرمایشی مکان های عمومی

سیستم گرمایشی از کف :

از جدیدترین سیستم های گرمایشی می باشد که در ساختمانها در سیستم های تاسیساتی تا حدودی مانند موتورخانه و پکیج عمل میکند . سیستم های گرمایشی از کف به گونه ای است که لوله هایی را از کف مکان عبور می‌دهند و آب گرم از میان این لوله ها می‌گذرد و باعث ایجاد گرما می شود .

اگر برای مکان عمومی سیستم گرمایشی نیاز دارید  سیستم گرمایشی قرنیزی را انتخاب کنید . سیستم گرمایش قرنیزی از جمله دستگاه های لوکس در میان سیستم های گرمایشی است که می تواند جایگزین بسیار خوبی در سیستم های گرمایشی باشد که شوفاژ  گرمایش را  از کف جابه جا می کند و  معایب دیگر سیستم های گرمایشی  را نخواهد داشت . سیستم گرمایشی قرنیزی با انرژی و آبگرمکن خورشیدی کار می کند . سیستم گرمایشی قرنیزی و رادیاتورهای قرنیزی به گونه‌ای ساخته شده‌اند که با این منابع انرژی روند  کارایی بسیار بالایی را ارائه می دهند . سیستم گرمایشی قرنیزی بر روی دیوار نصب می شوند و

که کار دشواری  نیست ، کارایی بالایی دارد و در ابعاد کوچک ساخته می شوند .  سیستم گرمایش قرنیزی برای اداره ها ، واحدهای ساختمان های بزرگ به عنوان گزینه نهایی منتخب برای گرمایش مکان های عمومی است . در این سیستم گرمایشی کاهش مصرف انرژی ، کاهش لوله کشی تاسیسات ، انتقال گرما از پایین ترین سطوح ،  سرعت در گرمایش و تنوع در طرح و رنگ های مختلف باعث شده که طرفداران زیادی را به خود جلب کند .

سیستم گرمایشی مکان های عمومی

استفاده از سیستم تهویه GHP :

این سیستم  تهویه در ساختمان های تجاری قابل نصب است . توصیه می شود این دستگاه را در پاساژ ها ، فروشگاه های بزرگ هم نصب کنند زیرا این دستگاه دارای هواساز و فن کویل می باشد . این دستگاه دو سیستم گرمایش و سرمایش را با هم و یک جا دارد . این دستگاه برای تامین انرژی خود ، نیاز به گاز شهری دارد و به کابل های برق فشار قویی و سه فاز نیازی ندارد . خوشبختانه می توان گفت در ایران سیستم گاز کشی گستردگی زیادی دارد ، پس خریداری و نصب این سیستم در اماکن عمومی دور از دغدغه و نگرانی است .

جهت مشاهده انواع مدل های گرماتاب کلیک نمایید.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code