سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو چیست؟

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

ایجاد گرمایش در فصول سرد سال از عمده مشکلات سالن های تعمیرات خودرو به خصوص در فصل سرما  است که به دلیل رفت و آمد خودروها ، درهای ورودی مرتب باز و بسته می شوند و در بعضی مواقع ممکن است درها مدت طولانی باز بماند و در فضای داخلی تعمیرگاه  هوای سرد را حکمفرما شود.  و ممکن است کف تعمیرگاه خیس باشد وسردی هوا  مسبب یخ زدن آب روی زمین  شود . سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو به این صورت می باشد که از طریق جابجایی هوای گرم توسط دستگاه های زیر انجام می دهند: ۱.بخاری های کارگاهی یا کوره های هوای گرم ۲. موتورخانه های حرارت مرکزی و واحدهای گرم کننده ۳. موتورخانه حرارت مرکزی و دستگاه هواساز ۴. گرمایش تابشی یا گرماتاب

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

گرمایش تعمیرگاه های کوچک

تعمیرگاه هایی که متراژ پایینی دارند و کوچک هستند در زمستان توسط بخاری های کارگاهی یا کوره های هوای گرم گرمای خود را  تامین می کنند . گرمایی که توسط این سیستم ها تولید می شود چگالی پایینی دارد و به سمت بالا حرکت می کند و از درزهای سقف و یا از طریق در هایی که باز است و یا از طریق فن های تخلیه ی هوا به خارج از تعمیرگاه حرکت می کند  و گرمایی که توسط این سیستم ها تولید می شود ، باید کف تعمیرگاه و فضای درون آن را گرم نگه دارد ولی  به روش جابجایی هوا از سالن خارج می شود.

در روش استفاده از گرماتاب یا گرمایش تابشی به دلیل اینکه هوا در این سیستم و در تولید  گرمایش دخالتی ندارد ، از هدر رفتن حرارت تولید شده توسط این سیستم گرمایشی توسط درزها و درهای ورودی و همچنین توسط فن های تخلیه ی هوا ،  جلوگیری خواهد شد  و در مدت زمان کم و با سرعت سالن تعمیرگاه گرم می شود  و گرما به    افرادی که در سالن وجود دارند و  ابزار آلات و کف زمین سریعا منتقل می شود و فضایی گرم و متعادل را ایجاد می کند .

 توصیه می شود که از گرما تاب برای گرم نگه داشتن تعمیرگاه خودرو استفاده شود زیرا :

در بسیاری از مواقع کف تعمیرگاه ممکن است خیس باشد و در زمان های حساس مخصوصا در فصول سرد سال ممکن است آب کف زمین یخ بزند . آلودگی هایی در محیط داخلی تعمیرگاه به وجود دارد   که ناشی از روشن کردن ماشین ها می باشد . برای از بین بردن این آلودگی‌ها تخلیه ی هوا و فن های بزرگی در سالن تعمیرگاه  به کار رفته است .  دیواره های تعمیرگاه خودرو ممکن است عایق‌بندی استانداردی نداشته باشند . افراد  و کارکنانی که درون تعمیرگاه قرار دارند باید زمان زیادی را صرف گرم کردن خود در فصول سرد کنند که باعث کاهش راندمان کار آنان می‌شود و در شرایط سرد کارکنان نمی توانند ساعات زیادی را کار کنند .

سیستم گرمایشی مناسب تعمیرگاه خودرو

مزایای استفاده از گرماتاب در تعمیرگاه

استفاده از گرماتاب باعث می‌شود در تعمیرگاه های خودرو،  انرژی کمتری مصرف شود و  گرمایش به صورت یکنواخت و همسان در تمام فضای سالن پخش شود و  کف سالن گرم بماند که در این صورت  پرسنل و کارکنان تعمیرگاه رضایت کامل از این گرما داشته باشند و روند کاری آنان افزایش یابد .  سیستم های گرمایشی زیادی وجود دارد که در فضاهای بزرگ و در ارتفاع زیاد می توانند  نصب  شوند و گرمایش تولید کنند ولی  هیچکدام تا به امروز قابل قیاس با سیستم گرمایشی گرماتاب نبوده است . گرماتاب با تولید گرما در زوایای تحت شعاع خود در مدت زمان کوتاه توانسته  طرفداران  ویژه ای را ب ای انتخاب پیدا کند .

گرماتاب گرما را در سطوحی  که به کف نزدیک هستند تولید می کند . برای راه اندازی و نصب گرماتاب به تجربه و مهارت خاصی نیاز نیست و به آسانی انجام می شود . گرماتاب قادر است فضای باز را گرما  ببخشد . می توانیم به  گرماتاب این  دستورالعمل را بدهیم که چه منطقه‌ای از سالن را تحت پوشش گرما قرار دهد . کار کردن و روشن کردن گرماتاب نیاز به موتورخانه مرکزی ندارد . گرماتاب ut   توانایی تابش گرمای زیاد جهت گرم کردن  فضاهایی که ارتفاع زیادی دارند  .  گرماتاب sl برای فضاهایی با ارتفاع کم مناسب است و  طول موج بلند گرمایشی دارد .

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code